Rezultate te kerkimit per termin: +Kuvend

Meta: total 1000 / total_found 41834 / time 0.018 / keyword[0] kuvend / docs[0] 41834 / hits[0] 63453 /
Nishani kthen per rishqyrtim ligjin per Dhomat e Tregtise Bie ndesh me Kushtetuten
  • 2016-10-20

Nishani kthen per rishqyrtim ligjin per Dhomat e Tregtise Bie ndesh me Kushtetuten

Transmetuar me 19102016 - 1515 Tirane 19 tetor 2016 NOAal - Presidenti Bujar Nishani ka kthyer per rishqyrtim ne Kuvend ligjin per Dhomat e Tregtise Sipas Nishanit ligji bie ndesh me Kushtetuten ne nenin 46 te saj Permes ketij lig

Mediu Urgjent reforma zgjedhore Rama ka qellim parate dhe krimin elektoral
  • 2016-10-20

Mediu Urgjent reforma zgjedhore Rama ka qellim parate dhe krimin elektoral

Transmetuar me 19102016 - 1135 Tirane 19 tetor 2016 NOAal - Kryetari i Partise Republikane zoti Fatmir Mediu zhvilloi nje takim me strukturat dhe deget e kesaj partie ne kryeqytet Se bashku me anetare te Kryesise se Partise Republika

No Pic available
  • 2016-10-20

Veseli: Trepça, jo pjesë e pazareve me Beogradin

Trepça nuk do të jetë asnjëherë pjesë e pazareve në tavolinën e bisedimeve ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, ka deklaruar kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh edhe i Partisë Demokratike, Kadri Veseli. Në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, Veseli ka thënë po ashtu se

No Pic available
  • 2016-10-20

Dhoma e Tregtisë, Shalsi: Me kthimin e ligjit Nishani diti të më surprizojë

Deputeti socialist Eduard Shalsi, kryetar i komisionit të veprimtarisë prodhuese flet për dekretin e kthimit e ligjit për Dhomat e tregtisë në Kuvend. Eduard Shalsi:  Presidenti bëri atë që di të bëjë më mirë, të më surprizojë. Presidenti nuk e ka shqyrtuar çështjen në themel.

No Pic available
  • 2016-10-20

Universiteti, Rama: Do bjerë alibia e opozitës për favorizimin e privatit

Viti i ri akademik, i cili nisi sot u bë objekt debati në Kuvend. Kryeministri Edi Rama e quajti sistemin e përzgjedhjes së studentëve të suksesshëm dhe akuzoi opozitën se kishte ngritur një sistem për ngelësit Edi Rama: “Ju ju shqetëson shtresa e ngelësave ne na shqetëson e ardh

No Pic available
  • 2016-10-20

Debati/Rama: Jozefinë, konkurron Tinka Kurtin. Topalli: Ti duhesh rrëzu!

Viti i ri akademik, i cili nisi sot u bë objekt debati në Kuvend. Kryeministri Edi Rama e quajti sistemin e përzgjedhjes së studentëve të suksesshëm dhe akuzoi opozitën se kishte ngritur një sistem për ngelësit. Gjatë diskutimeve për universitetet, ka replikuar edhe ish-kryetarja e Kuve

No Pic available
  • 2016-10-20

FOTOT/ Mimoza Hafizi kalon me PD

Një javë më parë, Mimoza Hafizi dhe Ben blushi zyrtarizuan largimin nga PS. Në seancën e sotme plenare, Mimoza Hafizi ka ndryshuar edhe vendin e saj në Kuvend. Ajo tashmë qendron në krahun e PD-së.