Rezultate te kerkimit per termin: +Kuvendi

Meta: total 1000 / total_found 32097 / time 0.014 / keyword[0] kuvendi / docs[0] 32097 / hits[0] 50763 /
No Pic available
  • 2017-06-26

Pesha e shtuar e votës kundër

Mesazh i Aleancës Popullore Shifrat e ulëta të pjesëmarrjes në zgjedhje po e bëjnë edhe më të rëndësishme çdo votë të hedhur në kutitë e votimit. Përqindja e votimit shqetësoi edhe liderët partiakë, të cilët bën thirrje me insistem për të shprehur vullnetin për Kuvendin e a

No Pic available
  • 2017-06-23

KFOR: Acarimet etnike dhe luftëtarët e huaj, kërcënim për Kosovën

Luftëtarët e kthyer në Kosovë nga vatrat e luftërave në Siri e Irak, mund të paraqesin sfidë serioze për sigurinë, madje edhe nëse tashmë janë nëpër burgje. Një konstatim të tillë e ka dhënë Komandanti i KFOR-it, Giovanni Fungo, me të cilin pajtohen edhe përfaqë

Akuzat e LSI, reagon ashpër Tahiri: Më dëgjo me vëmendje Ilir Meta
  • 2017-06-22

Akuzat e LSI, reagon ashpër Tahiri: Më dëgjo me vëmendje Ilir Meta

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka reaguar ashpër pas deklaratave të LSI që e akuzojnë atë se është i përfshirë në një organizatë që shpërndan para për shit-blerjen e votës në Vorë. Ragimi i Saimir Tahirit Me degjo me vemendje Ilir Meta! U be nje kohe e gjate qe me bie ne q

Deputeti i Bundestagut: Pres zgjedhje më të lira e korrekte në Shqipëri
  • 2017-06-22

Deputeti i Bundestagut: Pres zgjedhje më të lira e korrekte në Shqipëri

Deputeti i Bundestagut, Thorsten Frei pret që zgjedhjet në Shqipëri të kalojnë më mirë se zgjedhjet e fundit. Për qeverinë Rama ai bën një bilanc të përzier. Për Kosovën ai sheh formim të vështirë të qeverisë. DW: Siç e dini, të dielën në Shqipëri do të zhvillohen zgjedhje

Komisioni ad hoc për Vettingun, Gerti Bogdani zëvendëson Tabakun
  • 2017-06-17

Komisioni ad hoc për Vettingun, Gerti Bogdani zëvendëson Tabakun

Deputeti i Partisë Demokratike, Gerti Bogdani ka zëvendësuar Jorida Tabakun në komisionin ad hoc për Vettingun. Miratimi i Gerti Bogdanit është bërë gjatë seancës së sotme në Kuvendin e Shqipërisë, e thirrur me urgjencë nga 1/5 e deputetëve të kuvendit. Jorida Tabaku e ka pasur të

No Pic available
  • 2017-06-17

Shpërthen Meta: Policia që nxiti drogën ka marrë detyrë cënimin e zgjedhjeve

Ish -aleati në qeverisje me PS-në, Ilir Meta shpërthen në akuza të rënda ndaj policisë. Presidenti i zgjedhur thotë se segmente të policisë që kanë përgjegjësi për nxitjen e prodhimit dhe trafikut të drogës kanë marrë përdetyrë të cënojnë zgjedhjet. Thirrjen e kryeminist

Kuvendi mblidhet sot në dy seanca të jashtëzakonshme
  • 2017-06-17

Kuvendi mblidhet sot në dy seanca të jashtëzakonshme

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet ditën e sotme në dy seanca të jashtëzakonshme. Seanca e parë e parashikuar në orën 10.00 do të mblidhet për të zëvendësuar deputeten demokrate Jorida Tabaku nga komisioni ad-hoc për organet e Vetingut si dhe për betimin e Avokatit të Popullit, e