Rezultate te kerkimit per termin: +Kuvendit +Gramoz +Ruit

Meta: total 9 / total_found 9 / time 0.000 / keyword[0] kuvendit / docs[0] 72210 / hits[0] 146289 / keyword[1] gramoz / docs[1] 9779 / hits[1] 14456 / keyword[2] ruit / docs[2] 33 / hits[2] 46 /
No Pic available
  • 2010-09-01

Majko: Opsioni i protestave është gati, PD nuk po tërhiqet

Deklarata Antari i Kryesis s Partis Socialist paralajmron mazhorancn para sesionit t Kuvendit Dshtimi ose fundi i hidhur i negociatave mes PD-PS pr transparencn zgjedhore do t risjell n arenn politike srish protestat. Sipas Majkos, deri tani nuk ka asnj trheqje nga t djathtt q t’i shrbej komp

No Pic available
  • 2010-07-27

Ngërçi, PD-PS, negociata edhe gjatë muajit gusht

Berisha lë pa pushime Patozin, Rama lë Ruçin Mazhoranca nuk do t ndrpres negociatat me opozitn as gjat muajit gusht, pavarsisht se Kuvendi mbylli dje sesionin parlamentar. E djathta n pushtet sht e interesuar pr t vazhduar negociatat me opozitn edhe gjat muajit gusht, ndrkoh q

No Pic available
  • 2010-07-23

Ligji i SHISH-it, shtyhet diskutimi me 24 orë

Meta, pro shtyrjes: Nuk kanë përfunduar konsultimet me NATO-n Ligji pr Shrbimin Informativ Shtetror ka shkaktuar debate t forta n seancn e djeshme plenare. Menjher pas nisjes s seancs, kreu i deputetve socialist, Gramoz Rui, ka krkuar t hidhet n votim shtyrja e tij nga ana e Kuv

No Pic available
  • 2010-07-14

Komisioni, sot PD-PS caktojnë modalitetet e hetimit

Negociatat, takimi Patozi-Ruçi, në selinë e kryesisë Mazhoranca dhe opozita vendosin komunikimin e drejtprdrejt pr mnyrn e gjetjes s zgjidhjes s ngrit politik. Qndrimet e dy palve do t diskutohen sot mes Astrit Patozit dhe Gramoz Ruit, t cilt do t duhet t prcaktojn piketat e

No Pic available
  • 2010-07-09

Berisha: Ftoj PS-në të hetojmë materialet zgjedhore

Të gatshëm të zbatojmë pikë për pikë rezolutën Hetimi i zgjedhjeve t kaluara sht rikthyer n qendr t debatit n Kuvend pas miratimit nga Parlamenti Evropian t rezoluts q mbshtet integrimin e Shqipris dhe liberalizimin e vizave. Kryeministri Sali Berisha prshndeti dje n Kuven

No Pic available
  • 2010-07-08

Rezoluta e PE, Berisha fton opozitën për bashkëpunim

Kryeministri Sali Berisha ka prshndetur nga foltroja e Kuvendit rezolutn e miratuar nga Parlamenti Europian q thekson mbshtetjen pr heqjen e vizave brenda ktij viti dhe integrimin e Shqipris n Bashkimin Europian. Duke premtuar plotsimin e t gjitha krkesave e detyrimeve q rrjedhin nga kjo rezolut, sh

No Pic available
  • 2010-06-09

Grupi i PS-së zgjedh sot drejtuesit kuvendorë

Socialistt mblidhen sot pr t zgjedhur emrat e deputetve q do t’i prfaqsojn n detyrat drejtuese n Kuvend, si jan tri komisione dhe posti i nnkryetarit t Kuvendit. Rikthimi n jetn parlamentare e bn t detyrueshme kt gj, ndrkoh q prej nj viti komisionet kan proceduar pa kryeta