Rezultate te kerkimit per termin: +Kuvendit +Ilir +Meta

Meta: total 1000 / total_found 10940 / time 0.013 / keyword[0] kuvendit / docs[0] 72210 / hits[0] 146289 / keyword[1] ilir / docs[1] 58832 / hits[1] 102385 / keyword[2] meta / docs[2] 51992 / hits[2] 145657 /
Dogjën mandatet, por opozita kërkon rrogat e bojkotit parlamentar
  • 2019-03-31

Dogjën mandatet, por opozita kërkon rrogat e bojkotit parlamentar

I dogjën mandatet, por ish ligjvënësit opozitarë i janë drejtuar gjykatës për të marrë rrogat e bojkotit të fundit parlamentar. Top Channel ka siguruar paditë që kanë depozituar në gjykatën administrative ish deputeti i LSI, Shezai Rrokaj dhe 4 ish deputetë demokratë, Valentina Duka

Berishës ju vjetërua antiplumbi, profesori i PS: Ska zgjedhje, Meta në panik!
  • 2019-03-24

Berishës ju vjetërua antiplumbi, profesori i PS: Ska zgjedhje, Meta në panik!

Kriza politike në vend sa vjen e thellohet me opozitën që ka ngelur shesheve duke protestuar dhe qeverinë që nuk toleron aspak, duke i qëndruar stoike vendimit për të mos e çuar Shqipërinë në zgjedhje të parakohshme. Në lojë ka hyrë fort edhe Presidenti i Republikës, Ilir Meta dhe m

Kush është kamikazi që u urdhërua ta sulmojë me bojë? Ralf Gjoni ka një përgjigje
  • 2019-03-21

Kush është kamikazi që u urdhërua ta sulmojë me bojë? Ralf Gjoni ka një përgjigje

Deputeti më i ri i Kuvendit të Shqipërisë, Ralf Gjoni u sulmua sot me bojë të kuqe nga një djalë i ri. Gjatë një interviste, ai e cilësoi sulmin si një akt rrugaçërie. Madje ai tha se ka dijeni se kush e urdhëroi sulmin. Besoj se edhe ju e dini shumë mirë se kush e urdhëroi sulmin

Zgjidhja e krizës, PS bekon dialogun te Meta. Balla: PD do përjashtojë Hajdarin!
  • 2019-03-04

Zgjidhja e krizës, PS bekon dialogun te Meta. Balla: PD do përjashtojë Hajdarin!

Është përfolur se Presidenti Ilir Meta do ti japë zgjidhje krizës politike në vend duke ulur në tryezë bisedimesh opozitën dhe mazhorancën dhe miratimin për një dialog me bekimin e Kreut të Shtetit për ti dhënë fund ngërçit e ka shprehur së fundmi PS-ja. Kreu i Grupit parlamentar

No Pic available
  • 2019-03-02

Bëhen bashkë Meta dhe Haradinaj, diskutojnë për interesin kombëtar

Presidenti Ilir Meta u takua me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj në ditën e dytë të Samitit të Diasporës, që cila u mbajt në Lezhë me rastin e përvjetorit të Kuvendit të Lezhës. Meta e quajti këtë takim bashkim të energjive pozitive që ndihmon në proceset stabilizuese e

Sju dëgjua zëri në 4 vite për PR dhe LSI, a do e pranojë mandatin Ylli Shehu?
  • 2019-02-28

Sju dëgjua zëri në 4 vite për PR dhe LSI, a do e pranojë mandatin Ylli Shehu?

Vendimi i opozitës së bashkuar për djegien e mandateve ka bërë që të rritet vëmendja për rezervistët, të cilëve KQZ u ka njoftuar se u takon të zënë vendet e lëna bosh në Parlament. Nga radhët e Lëvizjes Socialiste për Integrim dhe Partisë Demokratike janë aktualisht 11 kandida

Kreu i KLSH-së, mazhoranca refuzon Metën për herë të
  • 2019-01-31

Kreu i KLSH-së, mazhoranca refuzon Metën për herë të

Mazhoranca ka rrëzuar sot kandidatin e dytë të propozuar nga Presidenti Ilir Meta për kreun e Kontrollit të Lartë të Shtetit, duke votuar me 77 vota kundër dekretin e Metës dhe duke hedhur poshtë emrin e Bahri Shaqirit. Më herët, edhe Komisioni i Financave kishte rrëzuar pikëerisht emr