Rezultate te kerkimit per termin: +Kuvendit +Popullor

Meta: total 1000 / total_found 1449 / time 0.003 / keyword[0] kuvendit / docs[0] 72210 / hits[0] 146289 / keyword[1] popullor / docs[1] 10190 / hits[1] 13260 /
Letra për Enverin: Vaçja, arrogante. Ka 3 muaj që svjen në punë dhe merr pagën
  • 2019-03-23

Letra për Enverin: Vaçja, arrogante. Ka 3 muaj që svjen në punë dhe merr pagën

Ekskluzive / Libri i Kaloçit, Shkrimtarët dhe artistët nën diktatin komunist, Publikohet raport-informacioni i 17 marsit të vitit 1973 për Enverin, Mehmetin dhe Hysniun lidhur me Estradën e Tiranës, i hartuar nga funksionari i lartë i Komitetit Qendror, Enver Halili, i cili informon rreth a

NGRITJA DHE RËNIA E KUVENDIT TË SHQIPËRISË
  • 2019-03-22

NGRITJA DHE RËNIA E KUVENDIT TË SHQIPËRISË

Kuvendin e Shqipërisë e kanë quajtur tempullin e Demokracisë. Kjo ndodhi pra, pas vitit 1990, kur nga pluralizmi i partive lindi Kuvendi i parë i Shqipërisë, i supozuar që në mënyrë të lirë përmbante delegimin e sovranitetit të kombit. Konsiderohej jo vetëm si tempulli i fjalës së

Plas sherri në Tepelenë për tituj nderi, Tërmet Peçi bën propozimin e çuditshëm
  • 2019-02-25

Plas sherri në Tepelenë për tituj nderi, Tërmet Peçi bën propozimin e çuditshëm

Ringritja dhe promovimi i figurave të komunizmit duket se nuk është një risi për Bashkinë e Tepelenës. Pasi mbajti iso në këngën labe për Enver Hoxhën, kryetari i Bashkisë së Tepelenës, Tërmet Peçi i propozon këshillit bashkiak ti japë titullin Qytetar nderi një prej drejtuesve

Fondi personal i Enver Hoxhës, i hapur për studiuesit (Foto)
  • 2019-01-23

Fondi personal i Enver Hoxhës, i hapur për studiuesit (Foto)

Fondi personal i ish diktatorit Enver Hoxha apo fondi personal i Hysni Kopos, tashmë mund të shihet nga studiuesit e historisë. Drejtoria e Përgjithshme e Arkivave, njoftoi se, ka përfunduar tërësisht procesi masiv i deklasifikimit të dokumenteve, që kanë qenë sekret deri më sot, për t

No Pic available
  • 2019-01-14

May: Më shumë shance që Brexit të mos ndodhë, se të dalim pa marrëveshje

Kryeministrja britanike Theresa May është duke bërë një përpjekje të fundit për të bindur deputetët që të mbështesin marrëveshjen e saj të Brexit për të cilën është rënë dakord me BE-në, pasi tik-taku i votimit që vulos fatet e Britanisë së Madhe, që do të mbahet të mër

Pamje ekskluzive të Fatmir Xhafajt në krah të Enver Hoxhës
  • 2018-12-06

Pamje ekskluzive të Fatmir Xhafajt në krah të Enver Hoxhës

Top Story u fokusua kësaj here tek një profil i Fatmir Xhafajt, një nga politikanët më të spikatur të politikës shqiptare. Nëpërmjet pamjeve ekskluzive dhe të patransmetuara ndonjëherë, Top Story dokumentoi të kaluarën e Xhafajt në kohën e komunizmit. Kjo video kulmon edhe me nisjen

Betimi i presidentit Erdogan, në ceremoni edhe Rama me Thaçin
  • 2018-07-09

Betimi i presidentit Erdogan, në ceremoni edhe Rama me Thaçin

Në “Ceremoninë e Inaugurimit të Presidentit të Turqisë”, Recep Tayyip Erdoan do të marrin pjesë 22 presidentë, 28 kryeministra dhe krerë parlamentarë si dhe 6 sekretarë të përgjithshëm të organizatave ndërkombëtare, bëjnë të ditur burimet presidenciale, transmeton Ana