Rezultate te kerkimit per termin: +Ky +Kuvend

Meta: total 1000 / total_found 42897 / time 0.018 / keyword[0] kuvend / docs[0] 42897 / hits[0] 64899 /
Përfundon numërimi në Korçë, PS mban 6 deputetë, PD merr 4, LSI 1
  • 2017-06-26

Përfundon numërimi në Korçë, PS mban 6 deputetë, PD merr 4, LSI 1

Ka përfunduar numërimi në qarkun e Korçës. Partia Socialiste ka mbajtur 6 mandate deputeti, PD ka marrë 4 deputetë dhe LSI një deputet. Në përqindje PS ka marrë 48.39%, PD 32.41%, LSI 15.00%. Tw pwrkthyer nw vota, PS 62.787 vota, PD 41.053    dhe LSI 19.465. Deputetët që hyjn

No Pic available
  • 2017-06-24

Sherri PS-LSI, tre qarqet ku pritet të ketë tension

Nëse deri më tani është folur gjerësisht për një fushatë elektorale të qetë siç nuk është parë kurrë më parë në Shqipëri, kjo ka pak gjasa të ndodhë ditën e zgjedhjeve e më pas kur të nisë numërimi i votave. Pritshmëritë janë që të shtohet përplasja mes PS-së dhe LSI

No Pic available
  • 2017-06-22

Basha në Elbasan: Në 2009 me zgjodhët deputet, a do më votoni si Kryeministër?

Në qarkun që 8 vjet më parë e çoi në Kuvend si kryedeputet të demokratëve, Lulzim Basha, kërkoi besimin për Kryeministër. Në mitingun përmbyllës, Basha kërkoi ball lartë votën, pasi u kujtoi premtimin e përmbushur për tunelin. Basha: Këtu kam qenë para 8 vitesh, qershor i 2009 k

No Pic available
  • 2017-06-21

Basha paralajmëron Safet Gjicin: Mos prek votën e kuksianëve. Të pret burgu

Kryetari i PD-së Lulzim Basha mbylli fushatën elektorale në Kukës duke i bërë thirrje kuksianëve, hasianëve dhe tropojës të çojnë me zero deputetë Ramën në Kuvend dhe 3 mandatet ti japë PD-së. “Me zero përcilleni më 25 qershor. Asnjë deputet të Edi Ramës, të mashtrimit t

No Pic available
  • 2017-06-21

Apeli i Bashës në Kukës: Ndëshkoni me votë Ramën, zero deputet

Në mitingun mbyllës të fushatës në Kukës, Lulzim Basha, u tha qytetarëve se vota për Partinë Demokratike është votë për ndryshimin e ekonomisë së tyre.  Basha akuzoi Ramën se pas 4 vitesh vjen me të njëtat premtime të cilat i braktisi, ndërsa tha se plani ekonomik i Partisë

No Pic available
  • 2017-06-20

Veseli: Nuk shoh alternativa, Haradinaj do të jetë kryeministër

Mandatari ynë Ramush Haradinaj do të jetë kryeministër i Kosovës, për arsye se është një çështje e interpretimit të vet vullnetit të qytetarëve tanë, ka thënë kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, në një intervistë për Radion Evropa e Lirë. Të njëjtën k

No Pic available
  • 2017-06-18

Rama flet për Jozefinën mes shkodranëve: Kundërshtare e fortë me kokën shkëmb

Teksa mbante fjalimin e tij përmbyllës në qytetin e Shkodrës, kryeministri Rama tha fjalë të mira dhe vlerësuese për deputeten e PD-së, Jozefina Topalli. Ai tha se zonja në fjalë është e vetmja që ka bërë për Shkodrën (deklaratë e thënë më herët edhe nga i pari i listës së P