Rezultate te kerkimit per termin: +Lain

Total: 29
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:41.975Z

Festa e PPSH, shfaqet Jing numri 2 i ri i Kinës

Autori i Lajmit: Androkli DraloPekin, 12 nëntor 1971 - Eklipsimi i dukshëm i marshallit Lin Biao, ministrit kinez të Mbrojtjes dhe trashëgimtarit kushtetues të Mao Ce Dunit, ka sjellë në krye një figurë që tani mund të jetë ushtari udhëheqës i Kinës. Marshalli Jeh Çien Jing ka fituar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.956Z

Prishtina drejt finales, 1-0 në Play Off

Sigal Prishtina ka arritur të fitoj ndeshjen e parë në Play Off-in e basketbollit kosovar. Skuadra nga kryeqyteti e mposhti në ndeshjen e parë Bashkimin nga Prizreni. 76 me 67 ishte rezultati i fitores së Prishtinës në këtë ndeshje. Më i meritu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.074Z

Maratona mbledh mijra spektatorë në Vlorë

Tingujt dhe artistt e Maratons s Kngs Popullore kan pushtuar Vlorn, ndrsa publiku I panumrt pushtoi shtitoren dhe arriti deri n skenn e kngs. Mbrmja e s hns rezervoi n qytetin bregdetar nj nga koncertet m t mndhenj n historin pes-vjeare t Maratons s kngs popullore. Mijra e mijra njerz nga e gjith

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.499Z

Laçi nënshtron Shkumbinin e milionave

Superiore Lai fiton tri pikt e para n kt sezon, duke fituar bindshm prball Shkumbinit me rezultatin 2-0. Golat e fitores s kurbinasve jan shnuar nga avri dhe Hysa, por ajo q duhet theksuar sht se skuadra e drejtuar nga Stavri Nica ka bindur me lojn e zhvilluar. Pas kolaudimeve n javn e par (kundr T

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:42.831Z

Britani, zbulohet avioni nazist i zhytur prej 70 vjetësh në det

Gjendet në thellësitë e ujërave britanik një avion luftarak nazist i vitit 1940. Avioni nazist A-17 ne nofkën fluturuesi ka më shumë se 70 vjet që qëndronte i zhytur në det. Fluturuesi ishte një nga avionët kryesor gjatë betejsë ajrore, për të sulmuar bazat britanike gjatë operacio

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:40.619Z

Tifozi i futbollit shokohet kur pret tortën e ditëlindjes

Një tifoz futbolli mbeti i shokuar kur preu tortën e ditëlindjes, që i dedikohej klubit të zemrës. Skocezi Lain preu tortën me ngjyrat e klubit të tij, Rangers. Por në brendësi të tortës ishin ngjyrat e rivalit më të madh të ekipit të tij, të Celtic-ut. Për fat, ai nuk ishte nga a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.195Z

Teuta dhe Laçi ndahen në paqe

Barazimi Teuta dhe Lai e nisin sezonin e ri aty ku e kishin ln n sezonin e kaluar. Pas tri barazimeve t nj viti m par, dy skuadrat ndajn nga nj pik n javn e par t kampionatit 2010-2011, nj rezultat q padyshim knaq m tepr kurbinasit e teknikut Stavri Nica. Sfida e luajtur me drita n “Niko Dova

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama