Rezultate te kerkimit per termin: +Lai

Total: 144
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.691Z

Shehu dhe Çu En Lai sulmojnë SHBA-në nga Pekini

Autori i Lajmit: Androkli DraloPekin, 1 maj 1966 – Kryeministrat e Kinës komuniste dhe Shqipërisë ndërmorën sulme të ashpra kundër Bashkimit Sovjetik dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës ditën e djeshme gjatë një tubimi gjigant në prag të festimeve të ditës së 1 Majit. Kryeminis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.677Z

Çu En Lai: “Rezultati i rezolutës shqiptare, surprizë”

Autori i Lajmit: Androkli DraloTokio, 28 tetor 1971 - Ka ardhur pas rreth tri ditësh reagimi i parë i lartë i autoriteteve kineze pas futjes së Pekinit në OKB. Kryeministri kinez, Çu En Lai, tha se hyrja e vendit të tij në Kombet e Bashkuara është një hap shumë i rëndësishëm dhe se de

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.362Z

Kur Cu En Lai i refuzoi armatimet e rënda Shqipërisë

Pas mbërritjes në aeroportin e Pekinit ne na çuan në rezidencat qeveritare që kinezët kishin në dispozicion për pritjen e delegacioneve të huaja. Të nesërmen e mbërritjes sonë në kryeqytetin e vendit, Pekin, ne patëm një mbledhje plenare me delegacionet e dy vendeve, e cila u zhvillu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:48.437Z

Historia e vitit 63 kur u En Lai do te helmohej ne Tirane me embelsire

Legjenda e prodhimeve ushqimore te Shqiperise Raqi Nati tregon ngjarjen tronditese. Vizita e papritur e Kryeministrit kinez ne Tirane dhe angazhimi i tij per te prodhuar embelsirat me majane e birres. Ngjarjet qe vijuan me mbrapa dhe nderhyrja e zevendesministres Vera Pojani per te sqaruar ceshtjen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.496Z

Shqipëria me stendë në Panairin e Librit në Lajpcing

Letërsia shqipe do të ketë stendën e saj në Panairin e Librit që ccdo vit mbahet në Lajpcing nga data 15 deri më 18 mars. Stenda e Shqipërisë atje është ideuar si një vënd promovimi dhe bashkëbisedimi mbi krijimtarinë shqiptare bashkëhore të fokusuar në trajtimin e temës së kujt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.263Z

Partizani kërkon mendimin e FSHF-së për çështjen e aksionerëve

Gjykata e Tiranës ka vendosur Fatime Beçollin si gjyqtaren që do të shqyrtojë çështjen e Partizanit. Brenda javës, seanca e parë Paro Lai, aksioneri i skuadrs s Partizanit, ka folur dje n nj prononcim pr mediat pr zhvillimet m t fundit te skuadra “e kuqe”. Sit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:28.102Z

"Doktor" Turi "shëron" të sëmurët me poezi fetare

Ke ndonjë hall? Do të ngelesh shtatzënë? Ke humbur shpresat? Vetëm kërkoje dhe doktor Turi ta plotëson. Nuk është doktor, nuk ka diplomë. E mban veten si pasardhës i hoxhës së Kavajës. Nën petkun e "mjekut popullor", apo "njeriut të Zotit", ky njeri duke u bërë lloj-lloj marifetesh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama