Rezultate te kerkimit per termin: +La +Finestra

Meta: total 5 / total_found 5 / time 0.000 / keyword[0] finestra / docs[0] 5 / hits[0] 5 /
No Pic available
  • 2012-03-20

Ekspozita e piktores Fany Mares një libër i hapur i jetës e kulturës meksikane

19/03/2012   Në sallën e Muzeut Kombëtar është hapur ekspozita e piktores meksikane Fany Mares, e titulluar “Ngjyrat e Meksikës”. Vetëm dhjetë tablo të punuar me akrilik, në përmasa afërsisht të njëjta, vijnë njëra pas tjetrës, si një kolazh apo libër i hapur, e faqe

No Pic available
  • 2011-04-23

Fushata si screen saver i Ferrit

FATOS LUBONJA Takova para disa ditësh një të ri, i cili bën pjesë në kategorinë e atyre që kalojnë një kohë jo të vogël para kompjuterit. E pyeta se si e shihte ai fushatën elektorale. Mu përgjigj me një anekdotë që më pëlqeu, prandaj po e ndaj me lexuesin. - A e di çfarë më k

No Pic available
  • 2009-05-27

Fadil Kokomani, Vangjel Lezho dhe Xhelal Koprencka, tre therorë të demokracisë

Nga Skifter KëlliçiMe rastin e 30- vjetorit të pushkatimit të tyre (28 maj 1979-28 maj 2009) Prolog Ishte mëngjesi i 20 majit të vitit të 1994, kur hyra në zyrën e Skënder Buçpapajt, atëherë Drejtor i Përgjithshëm i RTVSH. Dhe jo pa qëllim. I kujtova se më 28 maj mbushesh

No Pic available
  • 2009-04-19

Një replikë me Mustafa Nanon për dosjet e Sigurimit të Shtetit, SHIK-ut të Gazededes, Klosit, Shaqirit, e disa gjëra të tjera

Nga Kastriot MYFTARAJ  Ajo që më shty të replikoj këtë herë me Mustafa Nanon ishte para së gjithash një paragraf në shkrimin e tij me titull Ballinjtë e Shqipërisë dhe Shqipëria e Ballinjve (gazeta Shqip, 17 prill 2009, f.9). Paragrafi është si më poshtë: Doni tjetër? Fahri Balliu

No Pic available
  • 2008-03-15

Çorbë derri

Fatos Lubonja Nga Fatos LUBONJA: Oligarkia është pushtet i të paktëve, plutokracia është pushteti i të pasurve, kurse aristokracia është pushteti i të zgjedhurve që e kanë atë me trashëgim Nga Fatos Lubonja A ia vlen apo nuk ia v