Rezultate te kerkimit per termin: +La +Liga +Per

Meta: total 1000 / total_found 1274 / time 0.008 / keyword[0] liga / docs[0] 7951 / hits[0] 10440 / keyword[1] per / docs[1] 343977 / hits[1] 1827075 /
Rrëfimi i Canës: Liga ndërkombëtare, Kosova, Shqipëria e Beogradi
  • 2017-04-09

Rrëfimi i Canës: Liga ndërkombëtare, Kosova, Shqipëria e Beogradi

Lorik Cana në të gjithë fushën. Nga Liga Ndërkombëtare, te karriera si trajner, pse jo ndoshta te Kosova, momenti historik me Shqipërinë, por edhe ngjarjet e 14 Tetorit 2014 në Beograd. Rrëfimin e tij për studentët në Prishtinë, Lorik Cana e nisi nga starti i karrierës si futbollist.

Kumbaro: Të pazotët e fjalës godasin gruan e fortë me paragjykime seksiste
  • 2017-03-08

Kumbaro: Të pazotët e fjalës godasin gruan e fortë me paragjykime seksiste

Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro vjen në një intervistë me rastin e 8 marsit Mirela Kumbaro beson tek fuqia e fjalës. Ashtu si Margaret Atwood ajo beson se forca e një gruaje, është fjalë pas fjale. Gruaja që e sheh emancipimin e shoqërisë pikërisht tek arsimimi, dhe me politikat e

Bajern Leverkusen sfidon Atleticon dhe tabune e kualifikimit
  • 2017-02-21

Bajern Leverkusen sfidon Atleticon dhe tabune e kualifikimit

p styletext-align justifyBajern Leverkusen pret nenkampionet e Evropes Atletico Madridin me objektivin per te thyer tabune e 18-ave ku sjane kualifikuar asnjehere deri tani qe kur Champions League eshte me formatin e ri Madje ne kete faze kane pesuar humbje prej atyre te paharrueshmevebrbr p stylete

Dritëroi në burgologjinë e Visar Zhitit
  • 2017-02-18

Dritëroi në burgologjinë e Visar Zhitit

Në librat Rrugët e Ferrit dhe Ferri i çarë, të botuara para ca vitesh, që autori i tyre, Visar Zhiti, i quan me neologjizëm burgologji, ndër të tjera gjejmë dhe copëza rrëfimesh për shkrimtarin Dritëro Agolli e të tjerë, të cilat dëshmojnë, mbase më mirë se një intervistë

Barcelona ne krize Luis Enrique iken ne fund te sezonit
  • 2017-02-16

Barcelona ne krize Luis Enrique iken ne fund te sezonit

p styletext-align justifyDisfata e rende 4- 0 ne Paris ne takimin e pare te 18 te UEFA Champions League ka sjelle nje atmosfere te ndere ne klubin e Barcelones Ne stervitjen e pare pas kesaj humbje shokuese ekipi nuk eshte stervitur madje as nga trajneri Luis Enrike i cili ishte ne qendren stervitor

Cavani asi nen menge i PSG-se ne Champions League
  • 2017-02-13

Cavani asi nen menge i PSG-se ne Champions League

p styletext-align justifyEdinson Cavani vazhdon te jete arma kryesore e PSG te Unai Emery Kampionet e Frances fituan 3-0 ne transferten me Bordeaux duke mbajtur ritmin e rezultateve pozitive Qe pas humbjes se 14 dhjetorit me Guingamp skuadra e ka marre veten dhe ne 12 ndeshjet e fundit ka regjistrua

La Liga fitore e vuajtur e Real
  • 2017-02-12

La Liga fitore e vuajtur e Real

brbrReali nuk shkelqeu por arriti te fitonte ne javen e 22 te kampionatit spanjoll te futbollit duke mbajtur kryesimin perballe rivaleve te Barcelones Ne Pamplona skuadra e Zinedin Zidan fitoi 3-1 ndaj vendasve te Osasuna duke u ngjitur ne kuoten e 49 pikeve nje me shume se vendi i dyte por me dy nd