Rezultate te kerkimit per termin: +La +Ligas

Meta: total 573 / total_found 573 / time 0.000 / keyword[0] ligas / docs[0] 573 / hits[0] 635 /
No Pic available
  • 2017-06-25

Mposhti sëmundjen dhe u kthye në legjendë: 30 kuriozitete në 30-vjetorin e Messi-t

Lionel Andrés Leo Messi ka lindur më 24 qershor 1987. Lindur dhe rritur në qendër të Argjentinës me prindërit e tij Jorge dhe Celia, dhe vëllezërit e motrat e tij: Maria, Matias dhe Rodrigo. Ai filloi të takonte Antonella Roccuzzo në vitin 2008. Ai dhe Antonella kanë dy djem, Mateo dhe T

Afron El Clasico, sfida që vendos kampionatin spanjoll
  • 2017-04-22

Afron El Clasico, sfida që vendos kampionatin spanjoll

Mirësevini në El Clasico. Është etiketuar gjerësisht si ndeshja më spektakolare jo vetëm, e futbollit por një etalon në gjithë gamën e sporteve dhe sharmi i padiskutueshëm nuk ndryshon pavarësisht se rivalët e përjetshëm vijnë dikush në ngritje e dikush në ulje. Real- Barcelona k

James Rodriguez, e ardhmja larg Madridit
  • 2017-04-06

James Rodriguez, e ardhmja larg Madridit

James Rodriguez ishte një nga protagonistët e mëdhenj të sfidës mes Leganes dhe Realit të Madridit që u fitua me rezultatin 2-4 nga Los Blancos . Mesfushori kolumbian ishte autori i golit të parë që zhbllokoi ndeshjen pas një inkursioni fantastik të Asensios. Por pavarsisht golit rendime

Ksabi Alonso i jep fund futbollit, tërhiqet në fund të sezonit
  • 2017-03-09

Ksabi Alonso i jep fund futbollit, tërhiqet në fund të sezonit

E kam jetuar, e kam dashuruar, por po vjen momenti për ti dhënë lamtumirën kësaj loje kaq të bukur. Me këto fjalë Ksabi Alonso mesfushori spanjoll i Bayern Munich ka komunikuar tërheqjen e tij nga futbolli i luajtur në fund të këtij sezoni. Në moshën 35-vjecare, Alonso ka vendosur të

Messi shpeton Barcelonen Bale rikthehet me gol
  • 2017-02-20

Messi shpeton Barcelonen Bale rikthehet me gol

p styletext-align justifyNe javen e 23-te te La Ligas Lionel Messi ishte shpetimtar i Barcelones Argjentiansi ishte autor i te dy golave te cilet munden 2-1 Leganesin Ne sfiden e luajtur ne Camp Nou katalanasit vinin pas poshterimit 4-0 ne Champions League nga PSG Nen nje trysni te madhe mediatike L

Reali rinis kampionatin me festival golash
  • 2017-01-08

Reali rinis kampionatin me festival golash

Reali i Madridit shkatërroi 5-0 Granadan në javën e 17-të të La Ligas, duke barazuar rekordin e Barcelonës me 39 ndeshje radhazi pa humbje. Por për Los Blancos më shumë se kjo statistikë ka rëndësi fakti që diferenca me katalanasit shkon në 6 pikë. Në fakt festa në Santiago Bernabeu

Dortmund, Schalke e Valencia në gjurmët e Taulant Xhakës
  • 2016-12-29

Dortmund, Schalke e Valencia në gjurmët e Taulant Xhakës

Tre klube të Bundesligës gjermane dhe një skuadër e La Ligas spanjolle në garë për Taulant Xhakën. Mesfushori i Kombëtares shqiptare ka nxitur një duel gjigantësh në merkato. Të interesuara për shërbimet e 25-vjeçarit janë emra të rëndësishëm të futbollit europian, si Borussia