Rezultate te kerkimit per termin: +La +Maison

Meta: total 71 / total_found 71 / time 0.000 / keyword[0] maison / docs[0] 71 / hits[0] 88 /
Fiton çmim botëror, profesor Kastriot Korro: Ja lufta që po bëhet në Shqipëri ndaj sëmundjes së tërbimit
  • 2016-10-25

Fiton çmim botëror, profesor Kastriot Korro: Ja lufta që po bëhet në Shqipëri ndaj sëmundjes së tërbimit

Kastriot Korro është një pedagog i njohur në Universitetin Bujqësor të Tiranës, aty ku prej shumë vitesh ushtron aktivitetin e tij si lektor në Fakultetin e Mjekësisë Veterinare, ku mban gradën Assoc. Dr. I angazhuar në shumë studime shkencore mbi epidemologjitë në botën e faunës s

No Pic available
  • 2016-09-25

FOTOT/ Shtëpitë më përrallore në botë!

1.FLEUR de LYS, CALIFORNIA (SHBA) Kjo shtëpi ka një vlere prej më shumë se 125 milionë dollarësh. Me 15 dhoma gjumi. Ambientet e brendshme të shtëpisë janë dekoruar me flori 24 karat. Në të ka edhe shumë orendi me vlerë të madhe historike 2.UPDOWN COURT, LONDËR (Angli) Konsiderohe

No Pic available
  • 2016-08-30

Shtëpia më e shtrenjtë në botë/U ble 91 milionë USD por do të shembet

Foto 1 nga 10 E blerë për 91 milionë dollarë, shtëpia më e shtrenjtë në Amerikë do të shembet tërësisht. Pasi ka kaluar dorë më dorë nga një miliarder te tjetri, la Maison de l'Amitié (shtëpia e miqësisë) në Palm Beach, përfundoi në duart e kandidatit për Shtëpinë

20 novela brilante të autorëve të famshëm, që duhet ti lexoni patjetër
  • 2016-07-12

20 novela brilante të autorëve të famshëm, që duhet ti lexoni patjetër

Novelë është bija e adoptuar zhanreve letrare. Është shumë e gjatë për të qenë një tregim i shkurtër, dhe tepër e shkurtër për të qenë një roman. Botuesit nuk i kanë shumë me sy të mirë, sepse janë të vështira për tu shitur. Ka madje konfuzion në lidhje me kuptimin e vërt

Pesë autorë shqiptarë do përkthehen në gjuhë të huaj
  • 2016-07-02

Pesë autorë shqiptarë do përkthehen në gjuhë të huaj

Fatos Kongoli, Luljeta Lleshanaku, Stefan Çapliku, Ridvan Dibra dhe Bashkim Shehu janë fitues të fondit të përkthimit  Pesë autorë shqiptarë janë përzgjedhur nga Ministria e Kulturës për t’u mbështetur financiarisht për t’u përkthyer në gjuhë të huaj. Bashkim Sh

Koreografi izraelit, një shfaqje për pushtetin dhe lirinë
  • 2016-05-28

Koreografi izraelit, një shfaqje për pushtetin dhe lirinë

Një vepër mbi pushtetin dhe mbijetesën, mbi lirinë dhe kompromisin. Cilësuar nga kritika si një "koreografi fantastike, me elementë teatralë surprizues dhe me humor... tërheqëse dhe e mbushur me hijeshi emocionale", baleti "Monger" nga koreografi i njohur izraelito-amerikan Barak Marsha

Ekspozita në Krujë: Skënderbeu në artet pamore shqiptare
  • 2016-05-20

Ekspozita në Krujë: Skënderbeu në artet pamore shqiptare

Galeria Kombëtare e Arteve dhe Drejtoria e Përgjithshme e Arkivave, çelin ekspozitën "Skënderbeu në artet pamore shqiptare". Ekspozita do të inaugurohet në qytetin e Krujës, në sallën e Pinakotekës të Muzeut Kombëtar "Gjergj Kastrioti Skënderbeu". Ekspozita e kuruar nga Ylli Dri