Rezultate te kerkimit per termin: +La +Poste

Meta: total 1000 / total_found 6206 / time 0.003 / keyword[0] poste / docs[0] 6206 / hits[0] 7700 /
No Pic available
  • 2017-06-19

Gjiknuri: PS, promovuesja e grave në politikë

Drejtuesi politik i Qarkut të Vlorës Damian Gjiknuri dhe disa prej kandidatëve për deputetë zhvilluan një takim me gra dhe vajza të këtij qyteti. Në fjalën e tij, Gjiknuri vuri në dukje se qeveria e Partisë Socialiste ka arritur të ketë numrin rekord të femrave në poste ministrore. &

No Pic available
  • 2017-06-18

Kurti: Republika nuk jepet, populli ka votuar që PDK të shkojë në opozitë

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti e ka bërë të qartë edhe njëherë pozicionin e tij. Kurti ka thënë se populli ka votuar që PDK-ja të shkoj në opozitë, prandaj nuk do të heqin dorë nga Republika. Madje ai i ka drejtuar edhe një mesazh Ramush Haradinajt. Nuk është mirë

No Pic available
  • 2017-06-16

Presidenti i ri, kriza e mundshme dhe rrugëzgjidhjet

Kjo analizë, studim i plote, pritshmëritë dhe tri sugjerimet per zgjidhjen e kësaj krize janë përgatitur nga Instituti i Studimeve Politike Me afrimin e datës së zgjedhjeve parlamentare 2017 është krijuar një problematikë e re që lidhet me Presidentin e ri të Republikës. Presiden

No Pic available
  • 2017-06-07

Rama sulmon LSI-në: Partitë e mëdha peng të ankandit me poste

Kryeministri Edi Rama ishte në Vlorë për të vijuar fushatën elektorale për të kërkuar votat për 71 mandate për të qeverisur e vetme. Rama tha se dy partitë janë pengje të ankandit të LSI Si mundet dhe institucionet e kulturës të ndahen mes partishë.  Një ish polic e bën drej

No Pic available
  • 2017-06-02

Rikthehet pas 15 vitesh debati i shumëpritur, Rama pranon të përballet me Lubonjën

Pas 15 vitesh, kryeministri Edi Rama ka pranuar të përballet sërish në një studio televizive me analistin Fatos Lubonja. Përballja Rama-Lubonja do të zhvillohet brenda këtij muaji, më 15 qershor, në emisionin Të Paekspozuarit në Neës 24, ku analisti është i pranishëm çdo javë. Drej

No Pic available
  • 2017-05-30

Koalicionet parazgjedhore mund të shthuren pas 11 qershorit

Koalicionet e krijuara para zgjedhjeve nuk garantojnë se Kosova nuk do të futet në bllokadë rreth formimit të Qeverisë së re pas zgjedhjeve, parashikojnë njohësit e zhvillimeve politike. Sipas tyre, është e pritshme që pas zgjedhjeve, koalicionet aktuale të ri-definohen. Koalicioni i Pa

No Pic available
  • 2017-05-29

Kabineti qeveritar i Zoran Zaev votohet të mërkurën, emrat

Kabineti qeveritar i Zoran Zaev do të votohet të mërkurën në parlamentin maqedonas. LSDM ka zbuluar 12 emrat e saj, ndërsa BDI do të ketë gjashtë poste, ndër ta dy zëvendëskryeministra. Jashtë kabinetit do të jetë Lëvizja Besa e cila deklaron se nuk është arritur një marrëveshje