Rezultate te kerkimit per termin: +Laboratori

Meta: total 1000 / total_found 2068 / time 0.001 / keyword[0] laboratori / docs[0] 2068 / hits[0] 2857 /
Kreu i Agjencisë për drogat në BE: Grupet shqipfolëse po kërcënojnë Evropën!
  • 2019-03-30

Kreu i Agjencisë për drogat në BE: Grupet shqipfolëse po kërcënojnë Evropën!

Kërcënimi që grupet shqipfolëse të narkotikëve i kanosin Europës është real dhe këtë e ka konfirmuar në një intervistë për Monitor, drejtori i Agjencisë së BE-së për Drogat (EMCDDA), Alexis Goosdeel. Sipas tij grupet shqipfolëse kanë fuqizuar ndjeshëm kontrollin e tyre në treg

Kriza prek narkomanët, gjendet lista e borxhlinjve të heroinës në Tiranë
  • 2019-03-10

Kriza prek narkomanët, gjendet lista e borxhlinjve të heroinës në Tiranë

Vendi ynë vazhdon të jetë nja nga korridoret ballkanike të trafikut të heroinës dhe kokainës që trafikohet drejt vendeve të Evropës çka ka sjellë shtimin e numrit të përdoruesve të drogave të forta. Në një nga aksionet e fundit antidroge të nisur pikërisht ne zonën e 21 Dhjetori

Në laboratorët sekret të Holandës, ku gatuhet gjithë ekstaza në botë
  • 2019-03-01

Në laboratorët sekret të Holandës, ku gatuhet gjithë ekstaza në botë

Të fshehur në mesin e kullotave dhe serrave, gjeneratat e kriminelëve prodhojnë sasi të mëdha të barnave sintetike. Dhe i kthejnë ato nga riviera e Adriatikut në Australi. Një luftë e pabarabartë për policinë. Parlamenti po debaton rregullimin e këtyre substancave Kullotat, serrat, ka

Top Story/ Agjencia e Barnave, një institucion fantazmë që nuk ka as laborator
  • 2019-02-27

Top Story/ Agjencia e Barnave, një institucion fantazmë që nuk ka as laborator

Cilësia e barnave ndonjëherë është edhe perceptim. Por në momentin kur nuk kemi asnjë mënyrë kontrolli të cilësisë, atëherë perceptimi ka më tepër vlerë. Kjo që shihni, është një godinë fantazëm, një institucion shtetëror, i quajtur Agjencia Kombëtare e Barnave dhe Pajisje

No Pic available
  • 2019-02-01

Testimi për infermier, publikohen datat dhe oraret

Publikohen datat dhe oraret kur kandidatët për infermierë, që kanë aplikuar dhe janë kualifikuar në fazën tjetër, do i nënshtrohen testimit. Po ashtu Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka publikuar listat mbi rezultatet e verifikimit përfundimtar të kandidatëve që kan

Turku i përfshirë në heroinën e Hasit gjendet i vdekur në
  • 2019-01-24

Turku i përfshirë në heroinën e Hasit gjendet i vdekur në

Ishte shpallur në kërkim nga policia si i dyshuar në një rrjet të trafikut të drogës, por gjendet i vdekur në Prishtinë. Nejdet Cesuroglu alias Lavdërim Limani, i dyshuar si bashkëpunëtor në laboratorin e heroinës të zbuluar në Has, u gjet i pajetë në një banesë në Prishtinë m

Laborator gjigand kokaine në Spanjë, 11 shqiptarë e kolumbianë të arrestuar
  • 2019-01-21

Laborator gjigand kokaine në Spanjë, 11 shqiptarë e kolumbianë të arrestuar

Një operacion antidrogë i zhvilluar nga policia spanjolle në periferi të El Puig, pranë qytetit të Valencias, ka çuar në shkatërrimin e një rrjeti trafikantësh droge, që kishin arritur të ndërtonin një ndër laboratorët më të sofistikuar të kokainës në Europë. El Puig ndodhet 2