Rezultate te kerkimit per termin: +Lacio

Meta: total 1000 / total_found 2179 / time 0.001 / keyword[0] lacio / docs[0] 2179 / hits[0] 3594 /
Strakosha titullar, Lacio largon Marketin dhe Vargiç
  • 2017-06-02

Strakosha titullar, Lacio largon Marketin dhe Vargiç

Thomas Strakosha largon Federiko Marketin dhe Ivan Vargiçin nga Lacio. 22-vjeçari shqiptar, i cili rezultoi një nga surprizat më të bukura të këtij sezoni jo vetëm te skuadra bardhekaltër por në të gjithë Serinë A i ka bindur të gjithë me paraqitjet e tij aq sa drejtuesit e Lacios kan

Finalja e kupës, Igli Tare: Bëjmë surprizën kundër Juves
  • 2017-05-16

Finalja e kupës, Igli Tare: Bëjmë surprizën kundër Juves

Lacio është pengesa e parë për Juventusin në rrugën e drejt suksesit të trefishtë këtë sezon. Bardhekaltërit deri tani kanë zhvilluar një sezon teper pozitiv pasi pozicionohen të 4-tit në Serinë A, ndërkohë që kanë siguruar edhe pjesëmarrjen në finalen e Kupës së Italisë duk

No Pic available
  • 2017-04-06

Cana nuk synon vendin e Tares te Lacio: Ai është ndër më të mirët

Është një nga ish-futbollistët e Kombëtares, i cili ka provuar shumë kampionate dhe ka bërë mirë me fanellat e skuadrave që ka mbajtur veshur. Te Lacio, Lorik Cana kujtohet ende për shpirtin luftarak dhe për pseudonimin Luftëtari. Në një intervistë dhënë për La lazio siamo noi, Ca

Atalanta, 4 milionë euro Lacios për Etrit Berishën
  • 2017-04-01

Atalanta, 4 milionë euro Lacios për Etrit Berishën

Në Bergamo ai i ka bindur të gjithë. Një meritë të padiskutueshme në suksesin e Atalantës gjatë këtij sezoni e ka pikërisht ai, Etrit Berisha. I transferuar nga Lacio te skuadra zikaltër në formë huazimi, portieri i kombëtares shqiptare është kthyer në një lider të vërtetë te A

Lacio, Strakosha titullar në javën vendimtare
  • 2017-03-31

Lacio, Strakosha titullar në javën vendimtare

15 ndeshje në portën e Lacios dhe po ngroh dorashkat për të 16-ën. Thomas Strakosha do të zbresë sërish në fushë këtë fundjave në transfertën e Sasuolos, ku Lazio do të kërkojë të rikthehet te fitorja pas barazimit 0-0 në transfertën e Kaljarit. 22-vjeçari shqiptar zbarkoi në F

No Pic available
  • 2017-03-22

Tare këshillon De Biazin: Nuk duhet përsëritur Spanja

Ish-bomberi i kombëtares shqiptare të futbollit, i cili aktualisht është drejtori sportiv i Lacios, në një intervistë për Procesi Sportiv në Top Channel, ka komentuar përballjen e radhës për kuqezinjtë, rëndësinë e saj, mënyrën si duhet të paraqiten futbollistët tanë. Tare gjith

Markexhani dhe Marketi në kor: Bravo Strakosha!
  • 2017-03-10

Markexhani dhe Marketi në kor: Bravo Strakosha!

Tomas Strakosha në qëndër të vëmendjes. Tre ndeshje rresht titullar me Lazion dhe asnjë gol i pësuar në 270 minuta konfirmojnë momentin magjik të 21-vjeçarit kuqezi, i cili tërheq elozhet e emrave legjendarë të futbollit italian, por edhe të vetë rivalit për një vend titullari te L