Rezultate te kerkimit per termin: +Laeken

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.465Z

Plumba kallashnikovi shqiptarit në Bruksel

Një shqiptar u qëllua me breshëri kallashnikovi në zonën e Belgjikë, duke marrë katër plumba. Bëhet fjalë për shtetasin Liridon Salihi, i cili jetonte në zonën e Alhambras, (pjesë e distriktit të Brukselit) dhe i njohur për komunitetin atje. Autorë të ngjarjes dyshohen katër vëll

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.151Z

Belgjikë, 5 të ndaluar lidhur me sulmet e Parisit

vëllezër, gjatë një serie bastisjesh që lidhen me sulmet e Parisit muajin e kaluar. Zyra e prokurorit federal thotë se dy prej tyre u ndaluan gjatë  një kontrolli sot në lagjen Laeken në Bruksel. Sipas prokurorit, kontrolli u bë pas analizmit të tabulateve telefonike. Të dielën, po

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.472Z

Video/ Belgjikë, shqiptari plagoset me katër plumba kallashnikovi

Një shqiptar u plagos rëndë gjatë të shtënave me Kallashnikov mbrëmjen e së shtunës në bulevardin "Emile Bockstael", në Laeken të Belgjikës. Ai është Ljiridon Saljahi, sipas medieve vendase, ndërsa autorët e sulmit, që besohet se janë disa, janë ende të paidentifikuar. Saljahi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.467Z

VIDEO/ Trafiku i drogës dhe prostitucionit: Përplasje shqiptarësh me armë në Bruksel

Një shqiptar u qëllua me breshëri kallashnikovi në zonën e Belgjikë, duke marrë katër plumba. Bëhet fjalë për shtetasin Liridon Salihi, i cili jetonte në zonën e Alhambras, (pjesë e distriktit të Brukselit) dhe i njohur për komunitetin atje. Autorë të ngjarjes dyshohen katër v

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.239Z

Këta janë dy vëllezërit kamikazë që hodhën veten në erë në aeroportin e Brukselit

Policia belge ka identifikuar dy kamikazët që hodhën veten në erë në aeroportin e Brukselit. Ata janë dy vëllezërit Khalid dhe Brahim El Bakraou. Ata konsiderohen si bashkëpunëtore të Abdeslam. Sakaq një tjetër person i shfaqur nga mediat belge në disa foto ku duket me kapele në aero

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.186Z

Të rejat që i i sjell Traktati BE-së

Traktati për reforma konsiderohet si zëvendësim për Kushtetutën e Europës, kushtetutë që u përpunua në pjesët më të rëndësishme të saj në Konventën e Laeken (Belgjikë 2002-2003) dhe u nënshkrua më 24 tetor të vitit 2004. Por, qeveritë europiane të asaj kohe e braktisën në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.908Z

Çfarë ka nën mëngë Berluskoni?

Kur Silvio Berluskoni mbajti fjalimin e tij të parë përpara liderëve evropianë, në vitin 2001, gjatë një samiti të Bashkimit Evropian në qytetin belg, Laeken, kancelari i atëhershëm i Gjermanisë, Gerhard Shrëder, hoqi kufjet pas tri-katër fjalive të para. Përkthyesi, mendoi ai, ose

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama