Rezultate te kerkimit per termin: +Lagunn

Meta: total 3 / total_found 3 / time 0.000 / keyword[0] lagunn / docs[0] 3 / hits[0] 3 /
No Pic available
  • 2010-07-06

Kisha e Marmiroit, të vetmit pelegrinë - barinjtë!

Në fund të gadishullit të Karaburunit, aty ku ai bashkohet me luginën e Dukatit, ndodhet një objekt kulti i harruar prej kohësh do mngjes kur dielli ndrion kreshtn e Shashics e do mbrmje, kur ai zbret pas n Adriatik, ajo qndron gjithmon aty, duke mbretruar e vetme n heshtjen

No Pic available
  • 2010-06-11

Mediu i pranishëm në seminarin shkencor mbi Prespën

N kuadr t projektit Menaxhimi i Qndrueshm i Ujrave Ndrkombtare “Liqeni i Presps”, Ministri i Mjedisit, Fatmir Mediu mori pjes n seminarin shkencor pr diseminimin e rezultateve kryesore t ktij Liqeni. Pasi u njoh me prezantimin e studimit Z.Mediu u sugjeroi studiuesve t pranishm q invest

No Pic available
  • 2010-01-21

Ruli: Ndërhyrje në hidrovore për thithjen e ujit

Ministri i Bujqsis Genc Ruli ka inspektuar zonat e prmbytura n fshatin Mali i Jushit dhe as t Velipojs. Ruli ka deklarauar se po punohet q siprfaqja nn uj t thahet sa m shpejt t jet e mundur pr t'iu kthyer normalitetit. Aktualisht po punohet pr t reabilituar argjinaturat e dmtuara dhe pr hapjen e ka