Rezultate te kerkimit per termin: +Lahores

Total: 66
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.793Z

Pakistan, sulm ndaj spitalit n Lahore

Të paktën 12 persona kanë gjetur vdekjen si pasojë e një sulmi në spitalin e Lahores në Pakistan. Sipas autoriteteve vendase sulmet janë kryer nga disa persona të armatosur të cilët kanë qëlluar me armë zjarri drejt institucionit duke lënë edhe dhjetra persona të tjerë t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:46.464Z

Pakistan, shpërthim në restorant, 3 viktima

Një bombë që shpërtheu në një restorant të Lahores në Pakistan i mori jetën tre personave dhe plagosi 40 të tjerë. Mediat lokale njoftojnë se ngjarja ndodhi të shtunën në mbrëmje. Mendohet se mes viktimave ka edhe fëmijë. Zyrtarë të policisë thanë për Reuters se bomba ishte e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:46.462Z

Pakistan shperthim ne restorant 3 viktima

Një bombë që shpërtheu në një restorant të Lahores në Pakistan i mori jetën tre personave dhe plagosi 40 të tjerë. Mediat lokale njoftojnë se ngjarja ndodhi të shtunën në mbrëmje. Mendohet se mes viktimave ka ed

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.544Z

Parandalohet një sulm terrorist në Pakistan, çaktivizohet bomba

Policia e Pakistanit ka çaktivizuar një bombë, në një tren pasagjerësh në veriperëndim të vendit.   Zyrtarë policorë bënë me dije se roja e kishte gjetur bombën në një çantë, në trenin që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.903Z

Sulm vetëvrasës në Pakistan

Të paktën 11 vetë u vranë dhe mbi 60 të tjerë u plagosën nga shpërthimi i një bombe pranë një ndërtese qeveritare në qytetin pakistanez të Lahores. Policia tha se një militant vetëvrasës u përplas me makinë me murin rrethues të ndërtesës dykatëshe të Agjencisë Federale të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.127Z

Pakistan: Rikthehet ne detyre kreu i Gjykates se Larte

Kryeministri i Pakistanit, Yousuf Raza Xhilani, ka njoftuar rikthimin ne pune te kreut te Gjykates se Larte, Iftikhar Chaudhry, i pushuar nga puna nga ish-presidenti pakistanez, gjenerali Pervez Musharraf. Lajmi ka sjelle qetesi te menjehershme ne qytetin problematik te Lahores, ku lideri i opozites

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.565Z

Pakistan, helmon gjithë familjen e vetëvritet

Nuk dinte më se si të mbante familjen dhe ka vendosur ti vrasë të gjithë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Pakistan. Një banor i Lahores i ka dhënë bashkëshortes dhe katër fëmijëve pilula me helm për një vetëvrasje kolektive. Burri dhe dy djemtë kanë vdekur, ndërsa gruaja dhe pj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama