Rezultate te kerkimit per termin: +Lajmit

Meta: total 1000 / total_found 13773 / time 0.005 / keyword[0] lajmit / docs[0] 13773 / hits[0] 14248 /
Vogëlushi im, ja kush është e dashura-avokate e bosit shqiptar të mafias në burgun e Koridhalos
  • 2019-04-05

Vogëlushi im, ja kush është e dashura-avokate e bosit shqiptar të mafias në burgun e Koridhalos

Pas publikimit të lajmit se autoritetet greke kanë arrestuar një avokate 45-vjeçare, pasi akuzohet se ndihmonte një shqiptar, të etiketuar si bosi i mafias shqiptare në burgun famëkeq të Koridhalos në Athinë, mediat greke kanë zbuluar edhe fotot e saj. Avokatja është një bionde simpat

Gjirokastër/ Mijëra refugjatë po vijnë nga Greqia, kreu i Kufirit: Prag emergjence kombëtare!
  • 2019-04-05

Gjirokastër/ Mijëra refugjatë po vijnë nga Greqia, kreu i Kufirit: Prag emergjence kombëtare!

Një valë e re e emigrimit masiv nga Lindja në drejtim të Eruopës duket se ka nisur, menjëherë pas përhapjes në Turqi të lajmit se kufijtë drejt vendeve të BE-së janë të hapura dhe se mund të organizohen kalime në grup. Aktualisht emigrantët ndodhen me shumicë në Greqi, ku sot jan

Pezullimi i Strakoshës, reagon i ati: Mbështes Panuçin, ja e vërteta
  • 2019-03-19

Pezullimi i Strakoshës, reagon i ati: Mbështes Panuçin, ja e vërteta

Kombëtarja është momenti i krenarisë për çdo futbollist. E kush më mirë se një ish-kapiten, një ish-portier dhe një ish-legjendë që e ka veshur prej dekadash ngjyrën kuqezi mund ta dijë këtë. Kristian Panuçi ka mbajtur një standard të lartë, edhe kur është bërë fjalë për n

A ka pësuar një parainfarkt kryeministri? Rama jep përgjigjen!
  • 2019-03-17

A ka pësuar një parainfarkt kryeministri? Rama jep përgjigjen!

Kryeministri Edi Rama reagoi me doza të forta ironie për zërat në disa media se kishte pësuar një parainfarkt kardiak duke përfunduar për mjekim gjatë natës, duke gdhirë dita e sotme, në një spital privat në Tiranë. Në fakt, Rama prej tri ditësh gjendet në Berat në një axhendë t

Pasaportat shqiptare të vjedhura në Greqi, në duart e ISIS dhe mafies
  • 2019-02-24

Pasaportat shqiptare të vjedhura në Greqi, në duart e ISIS dhe mafies

Një skandal i vërtetë ka prekur Ministrinë e Jashtme shqiptare pas publikimit të lajmit se 100 pasaporta të shtetit tonë janë transportuar me autobus drejt Greqisë. Pasaportat e reja të përgatitura nga kompania koncesionare Aleat, ishin futur në çanta, me të cilat zakonisht transportoj

I hoqi mbrojtjen Berishës, reagon Garda e Republikës
  • 2019-02-21

I hoqi mbrojtjen Berishës, reagon Garda e Republikës

Pas lajmit se ish-kryeministrit Sali Berisha i janë hequr truprojat, ka ardhur dhe reagimi nga Garda e Republikës. Mësohet se dy efektivëve të Gardës të vendosur për mbrojtjen e Berishës,  i është komunikuar vendimi, por ata nuk e kanë braktisur ish-kryeministrit dhe kanë dhënë dorë

PARADOKSI I NJË MBROJTJEJE TË PAAUTORIZUAR.!
  • 2019-02-18

PARADOKSI I NJË MBROJTJEJE TË PAAUTORIZUAR.!

Dritan Dajti Nga Ilir ÇUMANI Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda, i kishte dhënë Dritan Dajtit dënimin me burgim të përjetshëm. Në të njëjtën kohë, ajo kishte pranuar edhe kërkesën e tij për gjykim të shkurtuar, duke i dhënë shansin për të kryer vetëm 25 vjet burg për vrasj