Rezultate te kerkimit per termin: +Lajmit

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.485Z

Tallavaja e lajmit

Nga Ardian Vehbiu Para pak ditëve, me dhjetëra media dhe portale shqip online botuan një letër të bosit të Facebook-ut, Mark Zuckerberg, drejtuar shqiptarit Hajdar K. Shtimja, e cila ua prekte të gjitha telat budallenjve dhe histerikëve të Internetit shqip. Sikurse del tani në shesh, k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.931Z

Gazetaria investigative, lajmi përtej lajmit

• Gazetaria investigative është lajmi që shkon përtej lajmit të publikuar, një analizë më e thellë sesa ajo që duket • është gërmimi mbi atë çka të tjerët dëshirojnë ta mbajnë të fshehtë • Gazetar investigativ është ai që gërmon, zbulon pisllëkun dhe e bën atë publ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.405Z

Dion në pritje të lajmit për shtatzëni

Këngëtarja Celine Dion, është në pritje të lajmit nëse është shtatzëne apo jo. Celine, e cila ka një djalë nëntë vjeçar Rene-Charles me burrin e saj Rene Angelil , tha se dëshirojnë ta zgjerojnë familjen e tyre. “Ne jemi në pritje të lajmit dhe jemi duke shpresuar që është

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.556Z

Në pritje të lajmit bombë të bloqeve

Nga Mentor Kikia Nëpër bloqe tiranase po qarkullon lajmi se sonte do të dalë një lajm që do të trondisë vendin, për së gjati dhe për së gjëri. Madje edhe në thellësi, thonë bloqet. Një ministër na paska shkuar deri në Amerikën Latine për një transvestit, pasi thonë se janë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.415Z

Kriza e lajmit televiziv

Kur në botë flitet për krizë të shtypit të shkruar, në Shqipëri ka një krizë të dukshme televizive. Nuk dihet se kur televizioni modern shqiptar arriti kulmin, kur në fakt nuk ka as dhjetë vjet jetë të televizioneve private, por rënia është evidente. Ndoshta ky kulm s‘ka ardhur e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:26.260Z

Përtej Lajmit

Socio-kronika e zezë Nuk ka pse merret si shpikje e një termi të ri në punëtorinë e gazetarisë, por togfjalëshin "socio-kronikë" e kam dëgjuar për herë të parë fare rastësisht nga një ish-kolonel i huaj, rezident në Tiranë, i cili aktualisht paguhet goxha me euro, për të këshil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.900Z

Kriza financiare dhe kriza e lajmit

Gazetarja amerikane, Christiane Amanpour flet për profesionin, Ballkanin dhe Shqipërinë E famshme si reportere e krizave në të gjithë botën, Christiane Amanpour kryeson sot drejtorinë e lajmit ndërkombëtar të CNN-it dhe drejton programin “Amanpour”, i cili ka nisur transmetimi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama