Rezultate te kerkimit per termin: +Lakra

Meta: total 388 / total_found 388 / time 0.000 / keyword[0] lakra / docs[0] 388 / hits[0] 583 /
Ushqimet që luftojnë kancerin dhe plakjen
  • 2019-02-25

Ushqimet që luftojnë kancerin dhe plakjen

Me qindra herë është folur për rëndësinë që ka konsumimi i frutave dhe perimeve, të cilat garantojnë një ushqyerje të shëndetshme. Një dietë e ekuilibruar, e përqendruar tek konsumi i frutave dhe perimeve është ideale për të mbajtur trupin në formë, por tashmë së fundmi shken

Më të dobët për 10 ditë, dieta detox me 10 lëvizje
  • 2018-12-12

Më të dobët për 10 ditë, dieta detox me 10 lëvizje

Dieta detox në 10 ditë Një rrugë për të detoksifikuar dhe tjetërsuar organizmin tuaj, duke humbur deri në 5 kg në vetëm 10 ditë. Ky është programi i krijuar nga nutricionisti Mark Hyman, drejtor i Qendrës Klinike Cleveland për Mjekësi Funksionale, i njohur në Shtetet e Bashkuara kry

Skandali, fruta-perime me nitrite 10 herë më të lartë se norma
  • 2018-09-12

Skandali, fruta-perime me nitrite 10 herë më të lartë se norma

Fiks Fare i rikthehet sot sigurisë ushqimore, pranisë së nitratit dhe mënyrës së përdorimit të hormoneve në prodhimet bujqësore. Nga vëzhgimi i bërë nga gazetarët e Fiks Fare janë gjetur raste të pranisë së nitrateve dhe nitriteve tek frutat dhe perimet në vlera shumë të larta,

7 ushqimet e shëndetshme që u ndihmojnë të humbni peshë
  • 2018-04-16

7 ushqimet e shëndetshme që u ndihmojnë të humbni peshë

Mënyra se si trupi i përthith kaloritë është e ndryshme në persona të ndryshëm. Mirëpo, ka disa ushqime që ju ndihmojnë të humbni peshë, por sigurisht të kombinuara me aktivitet fizik dhe të mos abuzoni me konsumimin e tyre. Më poshtë po ju tregojmë 7 ushqimet që sipas studimeve

Xhaçka-ushtarakëve: Vlerësim sipas meritës dhe trajtim dinjitoz
  • 2018-02-25

Xhaçka-ushtarakëve: Vlerësim sipas meritës dhe trajtim dinjitoz

Vlerësim dhe promovim në bazë të meritokracisë dhe trajtim përherë e më tepër dinjitoz për ushtarakët shqiptarë, ishte mesazhi kryesor që ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka, u dha efektivëve të Batalionit III të Këmbësorisë (b3k) në Poshnje, gjatë qëndrimit të saj në Berat, n

No Pic available
  • 2017-11-24

Shëndeti, i ftohti përballohet në tavolinë

Nuk mund ti shmangim sëmundjet sezonale me një ushqim të vetëm, por janë disa që na vijnë në ndihmë! Është e vërtetë, nuk mund të imagjinojmë të ruhemi nga të ftohtit dhe gripi me një ushqim të vetëm: megjithatë të ngrënit shëndetshëm mund të furnizojë trupin tonë me ushq

Vitamina E, një aleat i çmuar i shëndetit tonë
  • 2017-11-22

Vitamina E, një aleat i çmuar i shëndetit tonë

Është shumë e dobishme në parandalimin e sëmundjeve të zemrës dhe kancerit dhe gjithashtu një  antioksidant i fuqishëm. Ja cilat janë ushqimet që e përmbajnë këtë vitaminë. Vitamina E është një aleat natyral për shëndetin e trupit tonë: përveç që është një antioksidant i