Rezultate te kerkimit per termin: +Lalzit

Meta: total 1000 / total_found 1212 / time 0.000 / keyword[0] lalzit / docs[0] 1212 / hits[0] 1923 /
No Pic available
  • 2019-03-12

Zjarr në masivin pyjor në Durrës

Një masiv pyjor është përfshirë mbrëmjen e sotme nga flakët në fshatin Drac të ish-komunës Ishëm. Zjarri ka rënë rreth dy kilometra larg nga rruga kryesore që të çon në Gjirin e Lalzit. Në vendin e ngjarjes ndodhet  shërbimi zjarrfikës që po përpiqet të vendosë nën kontroll

Fuoristrada përplas makinën me gra dhe fëmijë, një e vdekur (EMRI)
  • 2019-02-28

Fuoristrada përplas makinën me gra dhe fëmijë, një e vdekur (EMRI)

Një aksident me viktima dhe të plagosur ka ndodhur këtë pasdite në autostradën Tiranë-Durrës, ku një automjet tip fuoristradë ësht përplasur me një makinë tjetër, në bordin e të cilës ishin, dy zonja me fëmijët e tyre. Ngjarja ka ndodhur pranë zonës së Gjirit të Lalzit, ku s

Hajduti rrëfen: Pagova 100 mijë lekë policin për të mbyllur çështjen
  • 2018-09-19

Hajduti rrëfen: Pagova 100 mijë lekë policin për të mbyllur çështjen

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së mërkurës veprimet e postës policore në Manzë të Durrësit, të cilët tentuan që të manipulojnë një çështje, ku viktimën e bënë autor. Në redaksinë e Fiksit u ankua Myrvet Lleshi, nga Sukthi, i cili tha se kapi hajdutin e policisë dhe, pasi njofto

Sërish lëkundje tërmeti, epiqendra është në Elbasan
  • 2018-09-19

Sërish lëkundje tërmeti, epiqendra është në Elbasan

Një tjetër tërmet është regjistruar sot në vend. Lëkundjet janë ndier në orën 17:09 minuta rreth 38 km larg Tiranës dhe rreth 6 larg Elbasanit. Sipas Emsc, tërmeti ka pasur një magnitudë prej 3.6 dhe një thellësi prej 2 km. Kjo është lëkundja e dytë brenda 24 orësh, pasi mbrëm

20 tërmete të tjera pas së shtunës, në Dibër toka vijon të lëkundet
  • 2018-08-13

20 tërmete të tjera pas së shtunës, në Dibër toka vijon të lëkundet

Pas tërmetit të fuqishëm të së shtunës, zona e Dibrës vijon të lëkundet me tërmete më të vegjël. Sipas IGJEUM, janë rreth 20 tërmete të tjera në këtë qark, pas atij 5.1 ballë. Lëkundjet e tjera kanë qenë me intensitet nga 1.8 në 3.2 ballë, dhe me epiqendra afër Bulqizës dh

Tërmeti trondit Shqipërinë, sizmologët: Lëkundja e 932 brenda një muaji
  • 2018-08-11

Tërmeti trondit Shqipërinë, sizmologët: Lëkundja e 932 brenda një muaji

Tërmeti tronditi sërish Shqipërinë këtë pasdite. Lëkundja ishte e fortë, me magnitudë 5.1 e shkallës rihter. Epiqendra ishte 10 km në veri të Burrelit dhe me thellësi 23 km. Lëkundjet u ndjenë në Tiranë dhe në zonat verilindore. Nuk raportohet për dëme, ndërsa tërmeti u ndje t

Përplas 6-vjeçarin te Gjiri i Lalzit dhe zhduket, policia në kërkim të shoferit
  • 2018-07-22

Përplas 6-vjeçarin te Gjiri i Lalzit dhe zhduket, policia në kërkim të shoferit

Një aksident me pasojë plagosjen e një fëmije 6 vjeç ka ndodhur në aksin rrugor Gjiri i Lalzit-Maminas. Policia njofton se ngjarja ka ndodhur pasditen e djeshme dhe i lënduari është 6-vjeçari me iniciale E.Gj., banues në Manzë. Mësohet se Blutë janë vendosur në kërkim të drejtuesit