Rezultate te kerkimit per termin: +Lamallari

Meta: total 30 / total_found 30 / time 0.000 / keyword[0] lamallari / docs[0] 30 / hits[0] 51 /
Qeveria e pranon: Grabitja në Rinas cenoi sigurinë kombëtare
  • 2019-04-11

Qeveria e pranon: Grabitja në Rinas cenoi sigurinë kombëtare

Zv/ministri i Brendshëm, Besfort Lamallari, i ftuar në emisionin Top Talk me gazetarin Denis Dyrnjaja, pranoi se grabitja e bujshme në Rinas është cënim i sigurisë kombëtare. “U cënua siguria kombëtare, u cënua siguria në një nyje nevralgjike të vendit tonë, siç është aerop

Vrasjet në Shkodër/ Artan Hoxha nxjerr fotot e grupit kriminal që vepron në qytet
  • 2019-04-05

Vrasjet në Shkodër/ Artan Hoxha nxjerr fotot e grupit kriminal që vepron në qytet

Gazetari Artan Hoxha ka publikuar në emisionin Opinion disa foto, ku duken një grup të rinjsh të armatosur rëndë dhe me maska. Sipas tij ata janë pjesë e një grupi kriminal që vepron në Shkodër, dhe policia ka informacion për aktivitetin e tyre. Hoxha sqaroi se këto foto i posedon edhe

Zv/ministri i Brendshëm befason në studio: Gazetarët, pushime me paratë e krimit!
  • 2019-04-05

Zv/ministri i Brendshëm befason në studio: Gazetarët, pushime me paratë e krimit!

Në debat e sipër duke folur për krimin në studion e emisionit Opinion, zëvendës ministri i Brendshëm, Besfort Lamallari është kthyer nga gazetarët, duke i akuzuar se kanë lidhje me krimin. Sipas tij, në Shqipëri ka gazetarë që paguhen dhe shkojnë me pushime nga paratë e krimit. Të

No Pic available
  • 2019-01-21

Lleshaj bën ndryshime në kabinetin e Ministrisë së Brendshme (Emrat)

Ministri i Brendshëm nuk ka humbur kohë që të rifreskojë kabinetin e tij. Ditën e sotme ai ka firmosur ndryshimin e disa dikastereve që janë në udhëheqjen e tij. Lajmi është bërë i ditur nga zëvendësministri i Brendshëm Besfort Lamallari, gjatë një takimi paraditen e sotme me drej

Ndryshime në polici, rikthehet drejtori i shkarkuar nga Tahiri
  • 2019-01-04

Ndryshime në polici, rikthehet drejtori i shkarkuar nga Tahiri

Ndryshime të rëndësishme në radhët e drejtuesve të Policisë së Shtetit që pas marrjes së detyrës nga ministri i Brerndshëm, Sandër Lleshaj. Zëvendësministri i Brendshëm Besfort Lamallari dhe Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu patën sot një takim me drejtue

Pesë zëvendësa! Si po funksionon Ministria e Brendshme
  • 2018-11-05

Pesë zëvendësa! Si po funksionon Ministria e Brendshme

Aktualisht në organikën e ministrisë së brendshme janë 4 zëvendës ministra të emëruar që me 9 tetor të 2017-ës, dy meshkuj dhe dy femra. Zëvendës ministrat janë përgjegjës dhe kanë detyra të ndara sipas fushave të caktuara. Besford Lamallari për çështjet e krimit të organiz

Ironia e ministrit belg me Shqipërinë: Tenxherja, kundër bolierit
  • 2018-09-26

Ironia e ministrit belg me Shqipërinë: Tenxherja, kundër bolierit

Arrestimi i Safet Bajrit, një nga anëtarët e grupit kriminal që u godit së fundmi, ka shkaktuar një përplasje në distance mes autoriteteve shqiptare dhe atyre belge. Shkak, me sa duket është bërë një deklaratë e zv.ministrit të Brendshëm, Besford Lamallari, për mediet belge, i cili