Rezultate te kerkimit per termin: +Lamtumira

Meta: total 1000 / total_found 1216 / time 0.000 / keyword[0] lamtumira / docs[0] 1216 / hits[0] 1375 /
Lamtumira e një kampioni, Murray tërhiqet mes lotëve!
  • 2019-01-11

Lamtumira e një kampioni, Murray tërhiqet mes lotëve!

Një tjetër yll shkëputet nga bota e tenisit. Andy Murray ka vendosur ti thotë lamtumirë sportit që dashuronte më shumë. Britaniku organizoi një konferencë ku i përfshirë nga emocionet dhe lotët njoftoi se ka vendosur të tërhiqet përfundimisht nga tenisi i luajtur. 31-vjeçari shpreso

Ndryshimet klimatike, së shpejti do tu themi lamtumirë edhe tartufëve
  • 2018-11-24

Ndryshimet klimatike, së shpejti do tu themi lamtumirë edhe tartufëve

Mbijetesa e tartufit të zi është kërcënuar seriozisht nga ndryshimet klimatike që rezultojnë nga ngrohja globale, kështu që hulumtuesit thonë se sipas vitit 2100 ky produkt i shijshëm mund të zhduket plotësisht. Por le të shohim se si është e mundur dhe sa para rrezikojmë të humbas

Lamtumira e një legjende, Drogba var këpucët në gozhdë
  • 2018-11-22

Lamtumira e një legjende, Drogba var këpucët në gozhdë

Lamtumira e një legjende. Didier Drogba ish bomberi i Chelsea-it ka bërë publike tërheqjen e tij nga futbolli i luajtur. 40-vjeçari ka shënuar 164 gola në 381 ndeshje për Chelsea-n, duke fituar 4 herë titullin në Angli dhe duke u shpallur kampion Europe në 2012, ku kontributi i tij ishte

Lamtumira e Merkelit, nuk do kandidojë më si kryetare e CDU-së
  • 2018-10-29

Lamtumira e Merkelit, nuk do kandidojë më si kryetare e CDU-së

Pas dështimit të CDU-së në zgjedhjet e Hessenit, ku partia konservatore megjithëse doli forca kryesore pësoi humbje të ndjeshme dyshifrore, kancelarja Merkel nuk do të kandidojë më si kryetare e partisë kristiandemokrate, CDU në kongresin e partisë në dhjetor në Hamburg. Këtë e bë

Itali, vjen lamtumira surprizë e arkitektit të Juventusit
  • 2018-09-30

Itali, vjen lamtumira surprizë e arkitektit të Juventusit

  Rrugët mes Juventusit dhe Beppe Marotta janë ndarë. Administratori i deleguar i bardhezinjve në mënyrë krejt të papritur, fill pas fitores së rëndësishme të Juventus ndaj Napolit me rezultatin 3-1, ka dalë në një intervistë për Sky Sport për të njoftuar lamtumirën e tij nga

I jepet lamtumira Luan Hajdaragës, homazhe për nder të tij në Kuvend
  • 2018-07-31

I jepet lamtumira Luan Hajdaragës, homazhe për nder të tij në Kuvend

Luan Hajdaraga, një nga figurat më të shquara të Partisë Socialiste ndër vite, u nda dje nga jeta në moshën 69-vjeçare. Problemet shëndetësore dhe një ishemi e pësuar në 23 mars të këtij viti përkesqësuan gjendjen e Hajdaragës dhe sollën ndarjen e papritur nga jeta. Vdekja e ish-

Thumbon De Laurentiis: Ronaldo i vjetër, u ble për reklamë
  • 2018-07-30

Thumbon De Laurentiis: Ronaldo i vjetër, u ble për reklamë

Cristiano Ronaldo, Juventusi dhe Maurizio Sarri. Presidenti i Napolit Aurelio De Laurentiis merr rolin e regjizorit dhe shkruan skenarin për atë që e konsideron thjesht një reklamë me të sipërmendurit si protagonistë. Cristiano Ronaldo, çak-aksion! Gjetje inteligjente për një vënie të s