Rezultate te kerkimit per termin: +Lans

Meta: total 13 / total_found 13 / time 0.000 / keyword[0] lans / docs[0] 13 / hits[0] 16 /
Rusia skualifikohet me kusht nga Euro 2016
  • 2016-06-15

Rusia skualifikohet me kusht nga Euro 2016

Federata Evropiane e Futbollit vendosi te skualifikoje me kusht ekipin kombetar rus dhe ta denoje ate me 150 mije euro gjobe per shkak te perfshirjes se tifozeve ruse ne perleshje te dhunshme ne Marsejebr br Ne nje komunikate te UEFA-s thuhet se kunder Unionit Rus te Futbollit jane ngritur akuza p

No Pic available
  • 2012-08-25

Lans Armstrongut i hiqen titujt, kurrë më ‘Tour de France’

TIRANE-Agjencia Anti-Doping e Shteteve të Bashkuara(USADA) bën të ditur se ia ka hequr Lans Armstrongut shtatë tituj të Tour de France dhe ia ka ndaluar përjetë që të marrë pjesë në garat e çiklizmit, njofton agjencia e lajmeve Reute

Contador me doping pezullohet nga Federata e iklizmit
  • 2010-09-30

Contador me doping pezullohet nga Federata e iklizmit

Ciklizmi Boteror eshte goditur nga nje tjeter skandal pasi kampioni ne fuqi i Turit te Frances Alberto Contador eshte pezulluar nga Federata Nderkombetare e Ciklizmit pasi ka rezultuar pozitiv ne testet anti-doping. Ne nje komunikate per Shtyp kjo federate ka bere te ditur se ne analizat qe i jane b

No Pic available
  • 2010-09-02

Ura e Shkollës Teknologjike, me 6 korsi

Inspektimi i punimeve Kryqzimi n zonn pran Urs s Shkolls Teknologjike konsiderohet si nj nyje tejet e rndsishme dhe nj nga pikat kryesore t bllokimit t trafi kut n Tiran, duke krijuar vshtirsi t mdha n lvizjen e mjeteve. Gjat inspektimit t punimeve, kreu i Bashkis s Tirans, Edi Rama, nnvizoi rndsin

No Pic available
  • 2010-09-01

Zgjerohet ura e Lanës, lehtësim për trafikun

Kryqzim prane shkolles teknologjike, q sht nj nga pikat q lidh Tiranen me qytetet e jugut, pritet t marr frym lirisht fal nj projekti q ka ndrmarr bashkia e Tirans. Zgjerimi i ures mbi Lane, synon lehtsimin e qarkullimit t automjeteve n kt aks, i cili ka qen problematik. "Kjo sht nj pik

No Pic available
  • 2010-07-02

Drama jonë fiton!... po inferiore në teknologji

Mes 24 vendeve, produksioni shqiptar përfaqësohet për herë të parë me vepër origjinale Nj rrug n Bon dhe regjisori Altin Basha s bashku me dramaturgun Stefan apaliku kthehen n Teatrin Kombtar me dy “fitore” n xhep: e para sht fizike, nj mim q morn nga forumi i k

No Pic available
  • 2010-05-07

Bashkia shemb shtëpitë në fazë legalizimi

Projekti i Bashkis pr sistemimin e shtratit t Lans ka ndrhyr dhe n prishjen e shtpive, t cilat jan gjat fazs s legalizimeve. E till sht zona pran segmentit nga Ura-Teknologjike deri n Unaz, ku nj sr banesash rrezikojn prishjen nga ana e Bashkis s kryeqytetit. Sipas kryetares s Njsis Bashkiake numr 6