Rezultate te kerkimit per termin: +Lani

Meta: total 687 / total_found 687 / time 0.000 / keyword[0] lani / docs[0] 687 / hits[0] 960 /
Horoskopi: këshilla për të mos i zemëruar 12 shenjat  
  • 2019-02-19

Horoskopi: këshilla për të mos i zemëruar 12 shenjat  

Peshorja e qetë nuk mund të durojë argumentet e të tjerëve, kurse me Dashin nuk ka shpresë: ai shpërthen… për çdo gjë. Shumë herë, në marrëdhëniet tona të dashurisë, miqësisë apo njohjeve të thjeshta habitemi kur dikush zemërohet pa një arsye të dukshme të vlefshme. Ndj

Kush është Çipuri, objektivi që i shpëtoi atentatit të dytë në Vlorë?
  • 2019-02-17

Kush është Çipuri, objektivi që i shpëtoi atentatit të dytë në Vlorë?

Një atentat me armë zjarri tronditi në mesditë Vlorën. Në zonën e ujit të ftohtë mjetit në pronësi të Arjan Hasanit iu pre rruga200 metra para se të dilte në aksin kryesor hyrës në Vlorë dhe mbi të u derdh një karikator kallashnikovi. Si pasojë e plumbave të marrë mbeti i vdeku

Nga uji te shampoja, 8 gabimet më të zakonshme kur lani flokët
  • 2019-02-06

Nga uji te shampoja, 8 gabimet më të zakonshme kur lani flokët

Edhe një gjest i thjeshtë mund të fshehë disa gracka, siç shpjegojnë disa ekspertë në Prevention.com, duke sugjeruar truket e duhura për të pasur flokë të shndritshme dhe të shëndetshme. Zgjidhni një formulë shampo bazuar në llojin e flokëve – Në varësi të llojit të flok

10 zakone të këqija që nuk duhet ti bëni në dush
  • 2019-01-31

10 zakone të këqija që nuk duhet ti bëni në dush

Një ekip ekspertësh ka analizuar zakonet e njerëzve në dush dhe kanë hartuar këtë listë ekskluzive të zakoneve të këqija Bërja e një dushi të nxehtë është vërtet relaksues, sidomos pas një stërvitjeje ose pas punës, por a jeni të sigurt se laheni siç duhet? Mënyra se si ne b

Këto ushqime mos i lani para gatimit, mund të shkaktojnë
  • 2019-01-21

Këto ushqime mos i lani para gatimit, mund të shkaktojnë

Që të vegjël na kanë mësuar të lajmë çdo gjë që hamë. Përjashtim bëjnë ushqimet e përpunuara, pasi higjiena është e vetmja mënyrë që arrin të mbajë larg bakteret dhe infeksionet e ndryshme, që merren nëpërmjet ushqimit. Në të vërtetë, larja e disa produkteve mund të ket

Ndihma e parë, 12 gabimet për tu shmangur absolutisht!
  • 2019-01-17

Ndihma e parë, 12 gabimet për tu shmangur absolutisht!

Gjatë një emergjence të ndihmës së parë, mund të bëni panik dhe të bëni gabime të mëdha. Por veprimet tona të gabuara mund ta rrezikojnë shëndetin e të dëmtuarve. Ja se çfarë duhet të bëni dhe çfarë nuk duhet të bëni sipas Dr. Michele Carlucci, shef i Urgjencës në spitalin

Spitali, 10 rregulla që duhet të ndiqni kur vizitoni një të sëmurë
  • 2018-12-26

Spitali, 10 rregulla që duhet të ndiqni kur vizitoni një të sëmurë

Njohja e sjelljeve të lejuara dhe të ndaluara për vizitorët shpesh mund të bëjë një ndryshim të madh për pacientët e shtruar në spital (dhe për shëndetin tuaj). Mbështetja e të afërmve dhe miqve është e rëndësishme për pacientët, por gjithashtu duhet të jenë në gjendje të