Rezultate te kerkimit per termin: +Lanin

Meta: total 192 / total_found 192 / time 0.000 / keyword[0] lanin / docs[0] 192 / hits[0] 206 /
Nostalgjia e çative dhe hajateve të Tiranës
  • 2019-03-29

Nostalgjia e çative dhe hajateve të Tiranës

Tjegulla, qindra tjegulla, tjegulla shtëpish tiranase ngjizur në sytë e mi të fëmijërisë dhe rinisë. Tjegulla okër në të kuqe dhe kulmuar mbi ato shtëpi të përkulura nga pesha e kohës, mbi mure çerpiçi. Çati tiranase që sot gati janë zhdukur nga afresku i dikurshëm i këtij qyte

Modigliani dhe historia me emigranten italiane
  • 2019-02-10

Modigliani dhe historia me emigranten italiane

Paris, sheshi «Denfert Rochereau». «Luani» madhështor i Belfort-it, atëherë nuk ishte vendosur këtu. Ishte një shesh me pemë, që toka poshtë fshihte varrezat e të varfërve të hedhur aty në shekujt XVI-XVII, stola dhe rrugët që shkonin nga shumë drejtime, por njëra prej tyre merrt

Top Story/Arkivoli në shtëpinë e Qazim Sejdinit, mesazh i krimit ndaj politikës
  • 2019-01-30

Top Story/Arkivoli në shtëpinë e Qazim Sejdinit, mesazh i krimit ndaj politikës

Top Story mbrëmjen e së mërkurës në Top Channel solli në transmetim një dokumentar kushtuar padrinove të Elbasanit, ku si kryetar bashkie i këtij qyteti është Qazim Sejdini. Pushteti i Qazim Sejdinit u venit kur në shtatorin e vitit 2016 u përhap lajmi se një arkivol bosh i ishte dë

Vasili sulmon Ramën: Qaje se ska para, grive si Ali Baba 40 mln  për zyra
  • 2018-08-16

Vasili sulmon Ramën: Qaje se ska para, grive si Ali Baba 40 mln për zyra

Menjëherë pas publikimit të një artikulli mediatik që tregon se qeveria ka shpenzuar një sasi marramendëse parash për të rregulluar zyrat dhe për të blerë pajisje të reja për to, ka reaguar ashpër kreu i Grupit të LSI, Petrit Vasili. Ali Baba ne krye te qeverise i griu 40 milion euro

No Pic available
  • 2017-10-29

Manjani: Rikthyen në punë Drejtorin e burgut që shkarkova unë

Mes të Drejtorëve të rinj të burgjeve të komanduar nga Ministrja e Drejtësisë pas shkarkimeve masive ra në sy edhe rikthimi i Arjan Hasanit, i cili është emëruar drejtori i ri i burgut të Peqinit. Hasani ka qenë më parë drejtor burgu në Fier dhe u shkarkua nga ish-Ministri Ylli Manja

LAVIRET E VËRTETA JANË SEKSI DHE FLASIN VETËM PËR MORAL
  • 2017-10-01

LAVIRET E VËRTETA JANË SEKSI DHE FLASIN VETËM PËR MORAL

Lorenc Vangjeli Policia në fillim, por edhe prokuroria dhe gjykata identifikuan, goditën dhe shkatërruan një rrjet kriminal që kërcënonte sigurinë morale të shoqërisë shqiptare. Ky rrjet i krimit të organizuar, nëpërmjet mashtrimit, kishte shndërruar në një yll fatal seksi një vajz

Prapaskenat te Përrallë nga e kaluara, Gjino e Marigoja tregojnë batutat me Hajrie Rondon
  • 2017-09-18

Prapaskenat te Përrallë nga e kaluara, Gjino e Marigoja tregojnë batutat me Hajrie Rondon

Për herë të parë e kam takuar Hajrie Rondon në Himarë, atje ku ndërroi jetë disa ditë më parë. Atëherë ishte e shëndetshme, sëmundja nuk ia kishte tjetërsuar ende fizikun. Ishte duke pritur përgjatë rrugës që të çon për në plazhin e Livadhës, për një makinë të rastit që