Rezultate te kerkimit per termin: +Lapsi

Total: 468
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:10.568Z

Lapsi i Doktorit

Njëri prej deputetëve që ishin mbrëmë në sallën e Kuvendit, bëri një diversion qesharak ndaj shumicës parlamentare, duke përmendur disa pseudonime spiunësh, si “lapsi blu”, apo “linotipi”. Janë terma shumë familjarë të medias dhe mbajtësit e tyre janë shumë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:16.315Z

Që kur doli lapsi, iku burrëria

Nga Magdalena Ramohito   Morboziteti (1) është një mënyrë tronditjeje a formë mendimi, që askush nuk di ta shprehë, por që në këto vite post komuniste ai sa vjen e bëhet më akut. Dikur paraardhësit tanë nuk dinin shkrim e këndim, merrnin vendime, mbi gjithçka që u lypsej, j

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.351Z

Lapsi mund te qetesoje dhimbjen e kokes

0 brbr SSSAbrASS brbrDoktoresha Jane Leonard shprehet se shumica e dhimbjeve te kokes shkaktohen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:17.091Z

I hyn lapsi nga syri në kokë, vogëlushja shpëton mrekullisht

SHBA - Nëse vërtet ekzistojnë ëngjëjt mbrojtës, njëri prej tyre me siguri ka qenë pranë vogëlushes 20 muajshe Olivia Smith nga New Boston i SHBA-së. Vajza e vogël ishte duke pikturuar, në momentin që ka rënë nga karrigia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.302Z

Puka kundër reformës territoriale: Sbëhet reformë më një të rënë lapsi

Shkoder- Drejtuesit vendor të rrethit të Pukës kundërshtojnë njëzëri reformën administrativo territoriale. Sipas tyre, nuk mund të bëhet reformë me një të rënë lapsi, e duke bërë bashkime territoresh. Ata shkojnë më tej kur thonë se me veprimin që po bën mazhoranca, ajo po i c

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.684Z

Lapsi që zbulon sëmundjet e foshnjave ende pa lindur

Nga Express më 19 qershor 2011 në ora 22:00 Një grup studentësh amerikanë nga universiteti Xhons Hopkins në Baltimor të SHBA-ve, ka shpikur lapsin “magjik” që zbulon sëmundjet e foshnjës derisa ajo është ende në barkun e nënës. Shpikja e të riut Shon Monagul dhe gjasht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.494Z

Analiza e Riskut: Kur të bie lapsi tatimeve

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve, nëpërmjet analizës së riskut, ka seleksionuar 41 sektorë me potenciale të larta për evazion fiskal. Ja skema se si do të kontrollohen dhe si u arkëtuan 8 milionë euro nga kontrolli në vetëm 8 subjekte Sektorët me riskun më të lartë në mospagi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama