Rezultate te kerkimit per termin: +Largimi +Bash

Meta: total 298 / total_found 298 / time 0.001 / keyword[0] largimi / docs[0] 11977 / hits[0] 13606 / keyword[1] bash / docs[1] 16206 / hits[1] 26868 /
Ndërron jetë ish-deputeti i PD-së në Vlorë
  • 2019-04-09

Ndërron jetë ish-deputeti i PD-së në Vlorë

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Abedin Elmazi është ndarë nga jeta ditën e sotme. Lajmi është bërë i ditur nga kreu i PD-së, Lulzim Basha, përmes një shënimi në Facebook. Basha njofton ndarjen nga jeta të Elmazit, si dhe i shpreh ngushëllimet familjes. Me hidhërim të thellë m

Skthehemi në Parlament, Basha mesazh Ramës nga Berlini: Më mbështet Gjermania! 
  • 2019-04-04

Skthehemi në Parlament, Basha mesazh Ramës nga Berlini: Më mbështet Gjermania! 

Prej disa ditësh ai gjendet në Berlin, ku ka zhvilluar takime me rëndësi në Bundestagun gjerman, madje aq të vlefshme sa për tia deleguar drejtimin e protestës para Parlamentit të enjten, Edi Palokës. Dhe nga zemra e Gjermanisë, Basha nuk mund të largohej pa dhënë një mesazh të fort

Djegia e mandateve, Salianji pro Bashës: Është e vetmja rrugë!
  • 2019-02-17

Djegia e mandateve, Salianji pro Bashës: Është e vetmja rrugë!

Pavarësisht se marrëdhëniet e tyre kanë qenë të ftohta, duket se protesta e djeshme i ka bashkuar në një qëllim: në djegien e mandateve. Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji mbështet propozimin e kryetarit të Partisë, Lulzim Basha, i cili ka paralajmëruar se do ti propozojë

Basha: Meta është brenda kompetencave, ska lojë shahu
  • 2018-11-05

Basha: Meta është brenda kompetencave, ska lojë shahu

Politika është lojë shahu. Kjo ishte fraza më dyshuese që kryeministri Edi Rama përdori mbrëmjen e djeshme në mesazhin drejtuar Grupit pralamnetar të PS, ku ndër të tjera kërkonte që të mos komentohej vendimi i Presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar Sandër Lleshin si ministër i

No Pic available
  • 2018-11-04

Mosdekretimi i Lleshit, Basha: Meta brenda kompetencave, ska lojë shahu

Politika është lojë shahu. Kjo ishte fraza më dyshuese që kryeministri Edi Rama përdori mbrëmjen e djeshme në mesazhin drejtuar Grupit pralamnetar të PS, ku ndër të tjera kërkonte që të mos komentohej vendimi i Presidentit Ilir Meta për të mos dekretuar Sandër Lleshin si ministër i

Rama i gatshëm për pakt me opozitën, Basha: Kurrë më në koalicion!
  • 2018-08-01

Rama i gatshëm për pakt me opozitën, Basha: Kurrë më në koalicion!

Kryeministri Edi Rama dhe kreu i opozitës Lulzim Basha kanë replikuar në distancë sa i takon një marrëveshjeje të mundshme mes mazhoranmcës dhe opozitës si ajo e 17 majit më shumë se një vit më parë. Në një intervistë në TVSH, Edi Rama ftoi liderin e opozitës për bashkëpunim në

Lotito i dashuruar me shqiptarët, do edhe Bashën te Salernitana
  • 2018-06-27

Lotito i dashuruar me shqiptarët, do edhe Bashën te Salernitana

Presidenti i Lazios, Claudio Lotito, duket se është i dashuruar pas futbollistëve kuqezi. Përmes drejtorit sportiv të bardhekaltërve, Igli Tare, kohët e fundit në radhët e klubit roman janë afruar një numër i konsiderueshëm lojtarësh shqiptarë. Etrit Berisha, Thomas Strakosha, Riza D