Rezultate te kerkimit per termin: +Lart +Gjyqsor

Meta: total 160 / total_found 160 / time 0.002 / keyword[0] lart / docs[0] 187175 / hits[0] 312933 / keyword[1] gjyqsor / docs[1] 460 / hits[1] 613 /
No Pic available
  • 2017-03-04

Jason Emert: Kur je me shpatulla pas muri duhet të protestosh

Kryetari i të rinjve të Partisë Republikane të Presidentit Trump, Jason Emert, ishte një nga personalitet e huaja që shprehu solidaritetin me protestën e opozitës dhe kauzën e saj për zgjedhje të lira dhe të ndershme Në një intervistë ekskluzive për Ora News me gazetarin Xhoi Malësi

Avokati i Popullit publikon emrat e aplikanteve per KLGJ dhe KLP
  • 2017-01-31

Avokati i Popullit publikon emrat e aplikanteve per KLGJ dhe KLP

brbrNe perfundim te afatit te aplikimit te publikuar ne shpalljen e vendeve vakante dhe thirrjes per paraqitjen e shprehjes se interesit per anetare te Keshillit te Larte Gjyqesor dhe Keshillit te Larte te Prokurorise nga Avokatia dhe Shoqeria Civile Avokati i Popullit publikon emrat e kandidateve a

Vettingu, nisin procedurat për Këshillin e Lartë Gjyqësor dhe Prokurorisë
  • 2017-01-09

Vettingu, nisin procedurat për Këshillin e Lartë Gjyqësor dhe Prokurorisë

Gjyqtarët dhe prokurorët që duan të kandidojnë për anëtar të Këshillit të Lartë Gjyqësor dhe Këshillin e Lartë të Prokurorisë duhet të depozitojnë dokumentacionin brenda datës 16 janar. Sipas një njoftimi të Kuvendit, kërkesa duhen dorëzuar pranë Sekretarit të Përgjiths

No Pic available
  • 2016-11-03

KLP-KLGJ, ligjit i shtohen 104 amendamente, PD i kundërshton

Ligji për organet e qeverisjes së sistemit gjyqësor i cili pritet të miratohet sot ka ndryshuar në rreth 104 nene të tij. Ndryshimet janë bërë nga mazhoranca në komisionin e posaçëm të reformës në drejtësi me asistencë të Euraluis dhe Optade. Opozita e ka kundërshtuar këtë ligj

No Pic available
  • 2016-11-03

Miratohet projektligji për KLGJ dhe KLP, opozita braktis votimin

Kuvendi ka miratuar me 87 vota pro, projektligjin për organet e qeverisjes të sistemit të drejtësisë në Republikën e Shqipërisë. Me vetëm votat e mazhorancës, u miratua projektligji që i hap rrugë krijimit të institucioneve qeverisëse të sistemit si KLP, KLGJ. Deputetet e opozitës

INVESTIGIMI i shtypit italian/ Mbeturinat toksike zhduken në Shqipëri
  • 2016-09-27

INVESTIGIMI i shtypit italian/ Mbeturinat toksike zhduken në Shqipëri

Mbeturinat toksike zhduken në Shqipëri, është titulli i artikullit të gjatë investigues publikuar nga IRPI (Projekti Investigativ i Raportimit në Itali) në vitin 2012.  Në artikull thuhet se qindra tonë lëndësh miks të rrezikshme nafte dhe uji që mblidhen nga anijet, janë eksport

Vettingu/ Ja gjyqtarët e prokurorët e komunizmit që largohen të parët
  • 2016-09-15

Vettingu/ Ja gjyqtarët e prokurorët e komunizmit që largohen të parët

Janë me qindra gjyqtarë e prokurorë, të cilët kanë mbushur moshën 55 vjeç dhe kanë përvojë në sistemin e drejtësisë qysh në kohën e  komunizmit. 27.al ka hulumtuar në jetëshkrimet (CV) e gjyqtarëve të rëndësishëm që dominojnë sistemin e aktual të drejtësisë dhe ka evi