Rezultate te kerkimit per termin: +Larte

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:24.221Z

Gjykata e Larte, hapet konkurrimi

Hapet konkurrimi per postet vakante te anetareve ne Gjykaten e Larte. Drejtoria e Informimit Publik ne Presidence njoftoi dje se Presidenti Bamir Topi ka nisur procesin e perzgjedhjes se anetareve te rinj per vendet vakant ne Gjykaten e Larte. Te gjithe ata gjyqtare qe duan te konkurrojne per keto p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:50.246Z

Nishani kthen arsimin e larte

brbrPresidenti i Republikes Bujar Nishani riktheu per rishqyrtim ne Kuvend ligjin e ri per Arsimin e Larte i miratuar ne seancen plenare te 21 korrikut Vendimi u morr pas konsultimeve me eksperte akademike perfaqesues te profesoratit por edhe me ministren e Arsimit Kreu i shtetin rendit 6 gjashte ar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.861Z

Kumbaro bllokohet gjykata e Larte

/ / Kolegjet e Bashkuara nuk munden te shpallin vendim ne lidhje me ceshtjen e ligjshmerise se dy masave te sigurise arrest me burg te marra ne Shkallen e Pare dhe Apelin e Krimeve te Renda ndaj Kumbaros i pandehur ne dosjen Remzi Hoxha. Shkak per mosshpalljen e vendimit u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.768Z

Gjykata e Larte

Tabela elektronike e Gjykates se Larte zbulon shmangien dhe planifikimin per te mbajtur ne distance pretendimet e doganiereve te shkarkuar nga puna Habjon Hasani Vetem pese minuta, e jo me shume. Ky eshte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.708Z

Ndryshon ligji per Gjykaten e Larte

brbrPas nje viti perplasjesh me Presidentin e Republikes Bujar Nishani dhe 5 kandidateve per Gjykaten e Larte te rrezuara ne parlament maxhoranca ka vendosur te ndryshoje ligjin per te zgjidhur ngercin me kreun e shtetit Ne Kuvend kane mberritur tashme ndryshimet ne ligjin per Gjykaten e Larte nje n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.892Z

Shtyhet Gjykata e Larte

E merkure 19 Shtator 2012 1227 KOMISIONI I LIGJEVE Pas votimit unanimisht te ndryshimeve kushtetuese per kufizimin e imunitetit ne seancen e 18 shtatorit Kuvendi synon te miratoje brenda 3 javesh edhe disa projektligje me shumice te cilesuar qe prekin Gjykaten e Larte administraten shteterore dhe s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.595Z

Gjykata e Larte rrezon Prokurorine

TIRANE - Ministri i Jashtem, Lulzim Basha nuk eshte me zyrtarisht i pandehur. Dje, Gjykata e Larte ka rrezuar te gjitha veprimet e kryera nga Prokuroria e Pergjithshme per dosjen Durres-Kukes, pas mbylljes se hetimeve me vendim gjykate. Kolegjet e Bashkuara me relator Gani Dizdari lane dje, ne fuqi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama