Rezultate te kerkimit per termin: +Larte

Meta: total 1000 / total_found 34314 / time 0.014 / keyword[0] larte / docs[0] 34314 / hits[0] 53525 /
Gazetarja jep alarmin: Dreqtësia po liron vrasësit e rrezikshëm
  • 2019-03-06

Gazetarja jep alarmin: Dreqtësia po liron vrasësit e rrezikshëm

Gazetarja e kronikës në Top Channel, nëpërmjet një postimi në Facebook ka ngritur shqetësimin se një person i dënuar me burgim të përjetshëm do të lihet i lirë. Hoxha shkruan se me shumë mundësi ky vendim do shpallet nga një gjykatë rrethi. Postimi i plotë: Vini re …! !! A

No Pic available
  • 2019-03-02

Rama josh policët, ja çfarë u premton nga frika e protestave të opozitës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar një mesazh që sipas tij Rama u ka dërguar policëve. Sipas Berishës, Rama u ka premtuar policëve që do u shlyejnë paratë e papaguara si dhe nuk do të bëjnë Vetting ndaj tyre. Berisha thekson se kjo bëhet nga frika e protestave të opozitës. Po

Pasaportat shqiptare të vjedhura në Greqi, në duart e ISIS dhe mafies
  • 2019-02-24

Pasaportat shqiptare të vjedhura në Greqi, në duart e ISIS dhe mafies

Një skandal i vërtetë ka prekur Ministrinë e Jashtme shqiptare pas publikimit të lajmit se 100 pasaporta të shtetit tonë janë transportuar me autobus drejt Greqisë. Pasaportat e reja të përgatitura nga kompania koncesionare Aleat, ishin futur në çanta, me të cilat zakonisht transportoj

Diana Çuli: Kiço Blushi shembulli i intelektualit të angazhuar deri në fund të jetës
  • 2019-02-09

Diana Çuli: Kiço Blushi shembulli i intelektualit të angazhuar deri në fund të jetës

Ministrja e Kulturës dhe personazhe të botës së mendimit vlerësojnë figurën e Kiço Blushit Shkrimtarja Diana Çuli e quan ndarjen nga jeta të shkrimtarit Kiço Blushi, një humbje për botën intelektuale shqiptare. Kiço Blushi është një nga shkrimtarët, tregimtarët e skenaristët më

Si u dekonspirua Rruga e Gabuar? Ardi Veliu pagoi ata që i rrëmbyen babain
  • 2019-02-06

Si u dekonspirua Rruga e Gabuar? Ardi Veliu pagoi ata që i rrëmbyen babain

Pak ditë më parë policia e shtetit godit një rrjet të trafikut të qenieve njerëzore duke çuar pas hekurave 36 persona, të cilët falsifikonin dokumente për të bërë të mundur lëvizjen drejt BE-së, SHBA-ve dhe Mbretërisë së Bashkuar. Por pavarësisht suksesit të policisë, mediat z

RUSIA KËRKON TI JAPË SERBISË MITROVICËN!
  • 2019-01-14

RUSIA KËRKON TI JAPË SERBISË MITROVICËN!

Nga Spartak NGJELA Rusia kërkon t’i japë Serbisë Mitrovicën, në mënyrë që vetë të  investojë atje përpara sesa Serbia të hyjë në Bashkimin Europian. Rusia  dhe Serbia e pushtuan në vitin 1913 Kosovën për Mitrovicën. Dy kanë qenë  pikësynimet ruso-serbe të vitit 1912-1

Ndalimi i fishekzjarrëve, Berisha: Akt birboje! Lleshaj: Festat sbëhen me armë
  • 2018-12-23

Ndalimi i fishekzjarrëve, Berisha: Akt birboje! Lleshaj: Festat sbëhen me armë

Ish-kryeministri Sali Berisha e mbylli javën me një postim të gjatë në Facebook, ku kritikon 3 ministra të qeverisë Rama për nismën e tyre ligjore që ndalon përfundimisht përdorimin e lëndëve piroteknike dhe fishekzjarrëve gjatë festave të fundvitit. Me urdhër te Edvin Kristaq Frik