Rezultate te kerkimit per termin: +Lasagna

Meta: total 18 / total_found 18 / time 0.000 / keyword[0] lasagna / docs[0] 18 / hits[0] 18 /
Me Behramin kapiten, Udinese bën Milanin të harrojë si fitohet
  • 2019-04-02

Me Behramin kapiten, Udinese bën Milanin të harrojë si fitohet

Për të tretën javë me radhë Milani nuk ia del të fitojë, teksa mbrëmjen e sotme nuk shkoi më shumë se një barazim 1-1 ndaj Udineses në San Siro, rezultat ky që komplikon rrugëtimin për një vend në zonën Champions. Për këtë sfidë Gattuso kishte preferuar të ndryshojë skemë, d

Italia publikon listën, Balotelli dhe Belotti jashtë ekipit
  • 2018-11-09

Italia publikon listën, Balotelli dhe Belotti jashtë ekipit

Italia do të zhvillojë dy ndeshje gjatë muajit Nëntor, më datën 17 do të presë në San Siro Portugalinë, në takimin e fundit të vlefshëm për Ligën e Kombeve, ndërsa 3 ditë më pas do të udhëtojë drejt Belgjikës, ku në Luminus Arena do të zhvillojë një takim miqësor ndaj Shte

Roma zhgënjen me Bolonjën, Lacio poker ndaj Xhenoas
  • 2018-09-23

Roma zhgënjen me Bolonjën, Lacio poker ndaj Xhenoas

Roma në krizë rezultatesh pas 5 javëve të para të Serisë A. Edhe pse e nisi mirë kampionatin me një fitore në transfertë me Torinon, verdhekuqtë nuk po ngrenë më kokë. Skuadra e Di Francescos zhgënjeu në transfertë me Bolognan, ku u mposht pastër 2-0. Në DallAra për vendasit e gj

Lacio fiton në Udine dhe kap vendin e tretë
  • 2018-04-08

Lacio fiton në Udine dhe kap vendin e tretë

Lacio ka mundur 2-1 Udinezen dhe është ngjitur në vendin e tretë në renditjen e kampionatit italian. Bardhekaltrit kanë parakaluar Romën dhe Interin, me këta të fundit që kanë përfunduar në vendin e pestë të klasifikimit pas humbjes së pësuar në fushën e Torinos. Ndeshja e luajtur

Udinese thyen Interin, Napoli merr kryesimin, Hamsik kap Maradonën
  • 2017-12-17

Udinese thyen Interin, Napoli merr kryesimin, Hamsik kap Maradonën

Duhej të vinte java e 17-të e Serisë A që Interi të pësonte humbjen e parë në kampionat. Udinese theu mitin zikaltër që kishte ndërtuar Luciano Spalletti në këtë sezon me një fitore me shifrat 3-1 brenda në San Siro. Për Massimo Oddon kjo ishte fitorja e 4-t në stolin e bardhezinj

Vjen humbja e parë, Udineze arrin atë që se arriti as Napoli, e as Juve
  • 2017-12-16

Vjen humbja e parë, Udineze arrin atë që se arriti as Napoli, e as Juve

Atë që e ka bëri Juventusi dhe Napoli në fushën e tyre, e bën Udineze, e për më tepër jashtë fushe. Friulianët befasuan Interin, duke fituar 3-1 në San Siro ndaj kryesuesve të Serisë A. Skuadra e drejtuar nga ish-milanisti Massimo Oddo e dha shpejt sinjalin se në Milano nuk kishte ard

Napoli nuk përfiton , barazon me Fioren në San Paolo
  • 2017-12-10

Napoli nuk përfiton , barazon me Fioren në San Paolo

Napoli nuk diti të përfitonte nga barazimi 0-0 në derbin e Italisë mes Juventusit dhe Interit. Skuadra e Sarrit barazoi po 0-0 në San Paolo ndaj Fiorentinës, duke u ngjitur vetëm një pozicion në renditje, pra në vendin e dytë, me një pikë më shumë se Juventusi. Në krye të Serisë A