Rezultate te kerkimit per termin: +Last +Updated

Meta: total 1000 / total_found 1745 / time 0.000 / keyword[0] last / docs[0] 2219 / hits[0] 2316 / keyword[1] updated / docs[1] 1776 / hits[1] 1777 /
No Pic available
  • 2010-09-02

Përplasen ISSH-Ministria e Financave, shtyhet 2 muaj rritja e pagave dhe pensioneve

Vonesa në përllogaritjet e shtesave, pritet shpërndarja në muajin shtator Mungesa e përllogaritjes së rritjes së pagave dhe pensioneve sipas kategorive nga ISSH mban peng për të dytin muaj radhazi shpërndarjen e shtesës mbi pagat dhe pensionet. Burime nga Ministria e Financave bëjnë t

No Pic available
  • 2010-09-01

QSUT vatër korrupsioni, mjekët marrin 300 mijë lekë ryshfet për shtrimet në spital

Anulohen shtrimet në mungesë të shefave të shërbimeve, dyndje pacientësh pas pushimeve Pacientëve të sëmurë që u duhet të shtrohen në spital, përpara se të bëjnë teshat gati për tu mjekuar në spital, më parë duhet të mbushin xhepin plot pasi gjoba e një shtrimi në një prej

No Pic available
  • 2010-08-31

Vasili dhe Hana pranojnë se në Shqipëri ka ilaçe të falsifikuara

Ministri i Shëndetësisë, Petrit Vasili ka pranuar se në tregun farmaceutik shqiptar qarkullojnë barna të falsifikuara. Ndaj nisur nga kjo ai ka theksuar nevojën e hartimit të një strategjie kombëtare për përmirësimin e rrjetit farmaceutik në vend, por edhe që në treg të mos ekzistoj

No Pic available
  • 2010-08-31

Shpërndarja e teksteve nis me probleme, mungojnë librat dhe faturat për kompensimin

Shtëpitë botuese nuk shpërndajnë fatura për kompensimin e librave, protestojnë prindërit e fëmijëve invalidë Sekretaritë e shkollave në arsimin parauniversitar kanë qëndruar të hapura edhe në fundjavë. Kështu do të jetë edhe javën e ardhshme. Udhëzimi i Ministrisë së Arsimit

No Pic available
  • 2010-08-31

Më mirë shenjtorja Nënë Terezë se paçavurja Vodafon

Pas shumë muajsh i mbërthyer nga imazhi i një kompanie celulare, më në fund Mozaiku i Muzeut Historik Kombëtar ka arritur që të çlirohet dhe tashmë sipërfaqja e tij nuk mund të shfrytëzohet për qëllime përfitimi. Të bësh biznes në kurriz të një vepre arti sigurisht që ësh

No Pic available
  • 2010-08-31

Monopoli Albtelekom, 12 mijë lekë në muaj abonimin mujor

AKEP miraton dyfishimin e pajtimit mujor Pajtimi mujor i telefonisë fikse nga fillimi i shtatorit do të jetë 530 lekë të rinj dhe deri në fund të vitit të ardhshëm do të arrijë në 1200 lekë të rinj. Vendimi është marrë nga Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare. Ndërkoh

No Pic available
  • 2010-08-26

Nënë Tereza, sot festohet 100 vjetori i lindjes në gjithë botën

Festohet sot në të gjithë botën 100 vjetori i lindjes së humanistes me origjinë shqiptare, Gonxhe Bojaxhi ose siç njihet nga të gjithë, Nënë Tereza. Humanistja e madhe që ndërroi jetë në 5 shtator 1997, lindi 100 më parë si sot në një lagje shqiptare të Shkupit, por pjesën më t