Rezultate te kerkimit per termin: +Latakia

Meta: total 180 / total_found 180 / time 0.000 / keyword[0] latakia / docs[0] 180 / hits[0] 247 /
No Pic available
  • 2018-09-18

Avioni ushtarak rus zhduket pranë bregdetit sirian

Një avion ushtarak rus, me 14 njerëz në bord, u zhduk nga radari pas fluturimit mbi Siri, bëri të ditur Ministria e Mbrojtjes e Rusisë. “Lidhja me ekuipazhin e avionit rus Il-20, mbi Detin Mesdhe, është humbur”, tha ministria. Forca ushtarake ruse është në operacion kërkimi.

Rusia akuzon Izraelin për rrëzimin e avionit të saj të zbulimit
  • 2018-09-18

Rusia akuzon Izraelin për rrëzimin e avionit të saj të zbulimit

Ministria e mbrojtjes e Rusisë thotë se veprimet “armiqësore” të pilotëve ushtarakë izraelitë bënë që sistemet siriane të mbrojtjes ajrore të rrëzonin një aeroplan ushtarak rus të zbulimit. Zëdhënësi i ushtrisë ruse gjeneral-major Igor Konashenkov tha se ndërsa forcat

Rrëzohet avioni ushtarak në Siri, vdesin dy pilotë rusë
  • 2018-05-03

Rrëzohet avioni ushtarak në Siri, vdesin dy pilotë rusë

Ministria e Mbrojtjes e Rusisë tha se një avion i saj ushtarak u rrëzua të enjten në Siri, duke shkaktuar vdekjen e dy pilotëve në bord. Avioni Sukhoi-30 u rrëzua shumë shpejt pas nisjes nga baza ajrore Hmeimim në provincën Latakia të Sirisë, tha ministria ruse dhe sqaroi se aeroplani n

No Pic available
  • 2016-12-25

Rrëzohet avioni rus me 92 persona në bord, asnjë i mbijetuar

Një avion ushtarak rus me 92 persona në bord është rrëzuar në Detin e Zi, ku 84 ishin pasagjerë dhe 8 ekuipazh. Avioni u zhduk nga radari 20 minuta pas ngritjes nga aeroporti Adler. Mediat thonë se avionik po fluturinte në provincën Latakia të Sirisë. Ministria e Mbrojtjes së Rusisë th

INTERVISTA/ Ambasadori rus Karpushin: Moska është gati të presë Edi Ramën
  • 2016-10-13

INTERVISTA/ Ambasadori rus Karpushin: Moska është gati të presë Edi Ramën

Ambasadori rus në Tiranë, Alexander Romanovich Karpushin, ka komentuar dinamikën e raporteve mes Shqipërisë dhe Rusisë, pengesat në bashkëpunim, indiferencën për Reformës në Drejtësi, deklaratat alarmuese për rritjen e influencës ruse në Ballkan, qëndrimin për Kosovën etj. Kar

No Pic available
  • 2016-10-13

Ambasadori rus në Tiranë: Putin është gati të presë Edi Ramën

Ambasadori rus në Tiranë, Alexander Romanovich Karpushin ka deklaruar se Moska është gati të presë kryeministrin Edi Rama në një vizitë zyrtare, ndërsa theksoi ftesat e vazhdueshme që refuzohet nga pala shqiptare, për bashkëpunim në fusha të ndryshme. Gjatë një interviste për Shqip

Siri, sulme ajrore në Aleppo
  • 2016-04-30

Siri, sulme ajrore në Aleppo

Sot, rreth 30 goditje ajrore nga avionët dhe helikopterët luftarak të qeverisë siriane goditën zona të kontrolluara nga rebelët në qytetin verior Aleppo duke lënë të paktën pesë të vrarë. Sipas Observatorit Sirian për të Drejtat e Njeriut, me qendër në Britani, afro 250 civilë k