Rezultate te kerkimit per termin: +Latifi

Meta: total 1000 / total_found 3573 / time 0.001 / keyword[0] latifi / docs[0] 3573 / hits[0] 4246 /
Oficeri fshin përgjimet për të mbrojtur prokurorin, i doli emri për ryshfet
  • 2019-03-11

Oficeri fshin përgjimet për të mbrojtur prokurorin, i doli emri për ryshfet

Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së hënës një tjetër skandal në drejtësi, ku një oficer i Policisë Gjyqësore ka fshirë me një të rënë të lapsit përgjimet, ku dilte emri i një prokurori se kishte marrë ryshfet. Në redaksinë e emisionit hulumtues u ankua sërish qytetarja Floresha K

Latifi ngec te më e bukura, mposhtet nga amerikani Anderson (Video)
  • 2018-12-30

Latifi ngec te më e bukura, mposhtet nga amerikani Anderson (Video)

Një nga duelet kryesore të eventit UFC-232 ishte ai i peshës light heavyweight (pesha 84-93kg) midis shqiptarit Ilir Latifi (garon për Suedinë) dhe amerikanit Corey Anderson. Një përballje e fortë, ndoshta më e bukura dhe e ekuilibruara e këtij eventi, që u vendos nga gjyqtarët.Gjyqtarë

Ryshfeti 500 mijë lekë, organizatorja e grabitjes nuk hetohet
  • 2018-10-23

Ryshfeti 500 mijë lekë, organizatorja e grabitjes nuk hetohet

Fiks fare denoncoi veprimet e një prokurori, i cili është përmendur nga një përgjim për një ryshfet prej 500 mijë lekësh, që të mos hetonte organizatoren e një grabitje. Dhe, pas muajsh të tërë hetimesh, organizatorja nuk është hetuar nga prokuroria, por vetëm nga oficeri i polici

Aksioni në Lushnjë, policia kërkonte dy persona të rrezikshëm (Emrat)
  • 2018-09-14

Aksioni në Lushnjë, policia kërkonte dy persona të rrezikshëm (Emrat)

Të tjera detaje dalin në dritë në lidhje me kanosjen me armë që i është bërë policisë në banesën e 77-vjeçarit.  Sipas  të dhënave, uniformat blu ishin në kërkim të dy personave, shtetasve  Orges Bilbili dhe Laert Haxhiu, të dy personazhe të njohur me precedent penalë në k

Trafik emigrantësh e armësh, ja shqiptarët e lidhur me  Cosa Nostran (Emrat)
  • 2018-07-02

Trafik emigrantësh e armësh, ja shqiptarët e lidhur me Cosa Nostran (Emrat)

Në Palermo policia italiane ka shkatërruar një grup të organizuar trafikantësh të qenieve njerëzore dhe armëve. Grupi i goditur gjithashtu merrej me riciklim diamantesh, floriri dhe parash të pastra. Gjysma e anëtarëve të kësaj organizate kriminale janë shtetas me origjinë shqiptare n

Apeli i UEFA-s lë në fuqi dënimin me 10 vite, Skënderbeu: Ankimojmë në CAS
  • 2018-05-04

Apeli i UEFA-s lë në fuqi dënimin me 10 vite, Skënderbeu: Ankimojmë në CAS

Komisioni i Apelit të UEFA-s ka lënë në fuqi dënimin me 10 vite përjashtim nga kompeticionet europiane të Skënderbeut dhe gjobën prej 1 milion eurosh, pas seancës së para pak ditëve ku dëshmuan edhe disa prej lojtarëve dhe ish-lojtarëve kyç të korçarëve. Pas rreth 6 orë pyetjesh

Ilir Latifi, duel me brazilianin Teixeira në UFC Hamburg
  • 2018-05-04

Ilir Latifi, duel me brazilianin Teixeira në UFC Hamburg

Pak ditë më parë ishte në Tiranë për të promovuar sportin e arteve marciale mikse dhe takuar fansat e tij, duke mos bërë me dije emrin e rivalit, por sot është zyrtarizuar gjithçka. Shqiptari i vetëm i UFC-së, Ilir Latifi, do të duelojë më 22 korrik në Gjermani ndaj brazilianit Glo