Rezultate te kerkimit per termin: +Laura +Mersini +Hougton

Meta: total 3 / total_found 3 / time 0.000 / keyword[0] laura / docs[0] 2573 / hits[0] 3614 / keyword[1] mersini / docs[1] 327 / hits[1] 476 / keyword[2] hougton / docs[2] 4 / hits[2] 5 /
Kozmologia Laura Mersini prezanton sot në Prishtinë teorinë e saj mbi Multiuniversin
  • 2016-07-21

Kozmologia Laura Mersini prezanton sot në Prishtinë teorinë e saj mbi Multiuniversin

Në amfiteatrin e madh të Fakultetit Ekonomik të Universitetit të Prishtinës, gjatë ditës së enjte me fillim nga ora 17:30, në kuadër të një edicioni special të konferencës shkencore DOKU:TECH, kozmologia dhe kandidatja për Çmimin Nobel, Laura Mersini-Hougton, do të prezantojë para

Kozmologia Laura Mersini i paraprinë DOKU:TECH-ut në Prishtinë
  • 2016-07-08

Kozmologia Laura Mersini i paraprinë DOKU:TECH-ut në Prishtinë

Një edicion special i Doku:TECH, para atij që pritet të mbahet në Prizren gjatë DokuFest-it, do të mbahet më 21 korrik në Prishtinë. DOKU:TECH Edicioni Special mirëpret Laura Mersini-Houghton, kozmologen shqiptaro-amerikane, e cila do të prezantoj teorinë e saj mbi Multiuniversin- teori

Shkencetarja Mersini: Babai i internuar më mësoi lumturinë
  • 2015-09-25

Shkencetarja Mersini: Babai i internuar më mësoi lumturinë

Shkencëtarja shqiptare me famë botërore Laura Mersini Hougton, profesoreshë e fizikës teorike dhe kozmologjisë në Universitetin Amerikan të Karolinës së Veriut në një intervistë dhënë për një radio amerikane krahas arritjeve prestigjioze ne shkencë ka folur për të kaluarën e sa