Rezultate te kerkimit per termin: +Laura +Mersini

Meta: total 13 / total_found 13 / time 0.000 / keyword[0] laura / docs[0] 2573 / hits[0] 3614 / keyword[1] mersini / docs[1] 327 / hits[1] 476 /
Rama takim me astrofizikanten Laura Mersini, zbuluesen e teorisë së re të Big Bengut: Nder dhe kënaqësi biseda me yllin shqiptar
  • 2016-07-31

Rama takim me astrofizikanten Laura Mersini, zbuluesen e teorisë së re të Big Bengut: Nder dhe kënaqësi biseda me yllin shqiptar

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot një takim me astrofizikanten Laura Mersini. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Rama shprehet: Nder dhe kënaqësi e posaçme takimi me Laura Mersinin, ylli shqiptar i astrofizikës që jeton prej vitesh në Shtetet e Bashkuara dhe sot çmohet botëri

Kozmologia Laura Mersini prezanton sot në Prishtinë teorinë e saj mbi Multiuniversin
  • 2016-07-21

Kozmologia Laura Mersini prezanton sot në Prishtinë teorinë e saj mbi Multiuniversin

Në amfiteatrin e madh të Fakultetit Ekonomik të Universitetit të Prishtinës, gjatë ditës së enjte me fillim nga ora 17:30, në kuadër të një edicioni special të konferencës shkencore DOKU:TECH, kozmologia dhe kandidatja për Çmimin Nobel, Laura Mersini-Hougton, do të prezantojë para

Kozmologia Laura Mersini i paraprinë DOKU:TECH-ut në Prishtinë
  • 2016-07-08

Kozmologia Laura Mersini i paraprinë DOKU:TECH-ut në Prishtinë

Një edicion special i Doku:TECH, para atij që pritet të mbahet në Prizren gjatë DokuFest-it, do të mbahet më 21 korrik në Prishtinë. DOKU:TECH Edicioni Special mirëpret Laura Mersini-Houghton, kozmologen shqiptaro-amerikane, e cila do të prezantoj teorinë e saj mbi Multiuniversin- teori

No Pic available
  • 2016-03-12

Kseroledh

Nga Çapajev Gjokutaj Me autoritetet e huaja jemi të përulur dhe gjithë komplekse. Me autoritet vendase tregohemi agresivë dhe mohues. Përse për të njëjtën kategori, d.m.th. autoritetet kemi dy standarte kaq të kundërta dhe si të prera me thikë? 1. Në verën e vitit 1998 mu desh te

Shkencetarja Mersini: Babai i internuar më mësoi lumturinë
  • 2015-09-25

Shkencetarja Mersini: Babai i internuar më mësoi lumturinë

Shkencëtarja shqiptare me famë botërore Laura Mersini Hougton, profesoreshë e fizikës teorike dhe kozmologjisë në Universitetin Amerikan të Karolinës së Veriut në një intervistë dhënë për një radio amerikane krahas arritjeve prestigjioze ne shkencë ka folur për të kaluarën e sa

No Pic available
  • 2013-11-10

Ekonomiku, shpallen 938 fituesit e masterit

TIRANE-Shpallen 938 fituesit e studimeve master, në Fakultetin e Ekonomisë në Universitetin e Tiranës. Ditën e djeshme, ky fakultet ka shpallur 635 fituesit e studimeve të ciklit të dytë, master shkencor dhe master profesional, me kohë të plotë,

No Pic available
  • 2009-09-27

Listat e fituesve shtese ne universitetet e rretheve

Universiteti i Korçës Cikli i Ulët ADA ÇELNIK ZYFERI ALBANA ASTRIT YMER ALBANA MEVLUT BEGOLLARI ALDI SALIKO SHKULAKU ALENDO MUSA MUSAKU ALKETA SHEFKI ÇERA ANISA HYSEN BEGO ANISA VILJAN DEDE ANJEZA NEBI MUÇAJ ARBEN GJERGJI BAZELLI ARJAN KOSTANDIN SUMBULLA ARME