Rezultate te kerkimit per termin: +Laura

Meta: total 1000 / total_found 2573 / time 0.001 / keyword[0] laura / docs[0] 2573 / hits[0] 3614 /
Pesë sekretet e filmit Pretty Woman dhe dyshja Pacino-Pfeiffer!
  • 2019-03-28

Pesë sekretet e filmit Pretty Woman dhe dyshja Pacino-Pfeiffer!

Më 23 mars 1990, filmi sapo doli dhe u bë menjëherë një sukses global. Meritë gjithashtu e duetit Richard Gere dhe Julia Roberts pak të njohur, protagonistët e një përralle për të rritur. Historia e një biznesmeni dhe një prostitute Një biznesmen i pasur Hollivudi, Edward Lewis, pagua

Stefano Boeri do ndërtojë të parin Pyll Vertikal të Tiranës (Foto)
  • 2019-03-07

Stefano Boeri do ndërtojë të parin Pyll Vertikal të Tiranës (Foto)

Arkitekti italian Stefano Boeri ka dizenjuar tashmë një Pyll Vertikal për një shumëkatësh në Tiranë, që do të mbushet me bimë dhe lule shumëngjyrëshe. I quajtur Pylli Vertikal i Tiranës, ndërtesa me fasadë prej xhami, do të ketë ballkone me gjelbërim plot aromë dhe do të mbajë

Gazetarja italiane mbush duart me hashash në Tepelenë (FOTO)
  • 2019-03-01

Gazetarja italiane mbush duart me hashash në Tepelenë (FOTO)

Televizioni më i madh italian Rai i ka kushtuar një reportazh kultivimit të drogës në Shqipëri, nisur nga situata politike e krijuar në vend, ku opozita proteston e ka lënë mandatet, duke akuzuar qeverinë se ka lidhje pikërisht me trafikantët e drogës. Për të vërtetuar që në Shqip

No Pic available
  • 2019-02-27

Andrea Brusque: Të gjithë kemi një Antigonë brenda vetes

Antigona do të vijë premierë së shpejti në skenën e Teatrit Eksperimental Kujtim Spahivogli nën regjinë e artistes franceze. Antigona vepra e njohur e Sofokliut do të vijë së shpejti premierë në skenën e Teatrit Eksperimental Kujtim Spahivogli sipas përshtatjes së Zhan Anuil, dhe re

No Pic available
  • 2019-02-26

Britania në ankth, May: Zgjidhni! Dalje pa marrëveshje ose shtyrje të Brexit

Pas negociatave pa rezultat me liderët e BE-së në takimin e Ligës Arabe, kryeministrja britanike Theresa May u ka premtuar sot deputetëve se nëse ata kundërshtojnë për të dytën herë planin e saj për Brexit në votimin e 12 marsit, atëherë do tu duhet të votojnë midis dy alternativav

Rumani, hetime të stisura për prokuroren Kövesi
  • 2019-02-16

Rumani, hetime të stisura për prokuroren Kövesi

Laura Kövesi, drejtuesja që u hoq me nxitim nga Autoriteti Antikorrupsion i Rumanisë, DNA është për shumë politikanë një gjemb në këmbë. Pas largimit të saj nga detyra vitin e kaluar nga qeveria social-liberale, kundër saj u nxit një gjueti e vërtetë shtrigash. Tani kjo arritur një

Eduardi apo Edmondi, kush është hajduti i tmerrshëm që po çorodit Italinë!
  • 2019-01-25

Eduardi apo Edmondi, kush është hajduti i tmerrshëm që po çorodit Italinë!

Çështja e binjakëve Trushi, me orgjinë shqiptare vazhdon që të mbajë peng hetimet për autoritet italiane. As reparti i hetimit shkencor nuk arrin dot që ti japë zgjidhje për gjetjen e fajtorit në lidhje me një krim të bërë rreth 4 vjet më parë.  Një Mercedes Classe A, i arratiset