Rezultate te kerkimit per termin: +Lavrov

Total: 2199
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.678Z

Lavrov:

Ministri i Jashtem rus, Sergej Lavrov, ka deklaruar se vendi i tij do te perdore veton ndaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:30.389Z

Lavrov serish kundershton

Ministri i Jashtem i Rusise, Sergei Lavrov, ka bere thirrje per "rishikimin" e pavaresise se Kosoves, duke thene se Serbia e ka deshmuar veten si shtet "demokratik" ne zgjedhjet e fundit parlamentare. Lavrov i beri keto komente pas takimit me homologun e tij gjerman, Frank Valter Steinmaier, ne Jeka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.504Z

Lavrov i pergjigjet Pentagonit

0 brbr SSSAbrASS brbrNe kulmin e sulmeve te Rusise ne Siri kunder ISIS Ministri i Jashtem rus Sergei Lavrov ka dale ne nje konference per shtyp per te sqaruar pozicionin e Moskes Lavrov hodhi poshte akuzat e Perendimit se operacionet ushtarake ruse jane fokusuar ne goditjen rebeleve opozitare te Pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:49.026Z

Lavrov hedh poshte Francen

Ministri i Jashtem rus, Sergei Lavrov i ka hedhur poshte kritikat franceze se Rusia nuk e ka zbatuar plotesisht marreveshjen e armepushimit ne Gjeorgji. Te premten, ministri i Jashtem i Frances Bernard Kouchner tha se trupat ruse eshte dashur te largohen edhe nga Akhalgori, pjese e kontestuar ne raj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:07.417Z

Kërcënon Lavrov

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov, ka deklaruar se Rusia nuk do t’iu japë ‘viza hyrëse’ zyrtarëve të SHBA që, siç theksoi, shkelin të drejtat e njeriut.Kjo deklaratë e Lavrov erdhi menjëherë pasi që Senati i ShBA votoi për vendosjen e sanksioneve për zyrtarët rusë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.791Z

Lavrov viziton Turqinë

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov, po qëndron në Stamboll për të marrë pjesë në takimin e grupit të ri të planifikimit strategjik ndërmjet Rusisë dhe Turqisë. Lavrov dhe homologu i tij turk, Ahmet Davutoglu, do të kryesojn&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.696Z

Lavrov Nuk nderhyjme ne Ukraine

0 Moska nuk ka per qellim te dergoje trupa ushtarake ne Ukraine Kete e konfirmoi ministri i jashtem rus

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama