Rezultate te kerkimit per termin: +Lazer +Filipi

Meta: total 34 / total_found 34 / time 0.000 / keyword[0] lazer / docs[0] 723 / hits[0] 1007 / keyword[1] filipi / docs[1] 1087 / hits[1] 1988 /
Robert Ndrenika 76 vjeç. Kur interpretonte Qazim Mulletin
  • 2019-01-10

Robert Ndrenika 76 vjeç. Kur interpretonte Qazim Mulletin

Sot Robert Ndrenika një prej ikonave të kinematografisë dhe teatrit shqiptar mbush 76 vjeç. Ai ka lindur më 10 janar të vitit 1942. Roli i tij i parë në kinematografi ka qenë ai i Gjergjit në filmin Oshëtim në bregdet një film i prodhuar më vitin 1966 nën regjinë e Hysen Hakanit. Në

Si u ekranizua romani Dasma i Kadaresë?
  • 2017-11-17

Si u ekranizua romani Dasma i Kadaresë?

AQSH sjell në kujtesë filmin e realizuar nga Pirro Milkani Librat e Ismail Kadaresë kanë qenë gjithnjë frymëzim për regjisorët. Në vitin 1969, regjisori Pirro Milkani do ta shihte historinë e romanit Dasma si një fabul të përkryer filmi. Ai do ta ekranizonte atë me titullin Përse bie

No Pic available
  • 2016-12-18

Përcillet për në banesën e fundit aktori Lazer Filipi

Është përcjellë për në banesën e fundit, aktori i njohur Lazer Filipi. Homazhet u bënë në hollin e Teatrit Kombëtar. Kolegë, miq, familjarë dhe dashamirës të aktorit u përshëndetën me të për herë të fundit.  Sot ora 10:00 ne ambjentet e Teatrit Kombetar u mbajtën homazhet e f

No Pic available
  • 2016-12-17

Ndahet nga jeta aktori dhe skenaristi shkodran, Lazër Filipi

Aktori dhe skenaristi i madh Lazër Filipi është ndarë sot nga jeta në moshën 95 vjeçare. Gjatë karrierës së tij, artisti shkodran interpretoi rreth 80 role në teatër e kinematografi si: Vasili, Truviçi, Dobçinski, xha Shazua, Gjica, Ksanti, Klarku etj. Kryeroli i tij mbetet roli i Leni

No Pic available
  • 2016-12-17

Nesër homazhet në Teatrin Kombëtar për aktorin Lazer Filipi

Do të mbahen nesër nga ora 10:00 në orën 12:00 në Teatrin Kombëtar homazhet në nder të aktorit dhe skenaristit të njohur Lazër Filipi dhe më pas do të bëhet përcjellja për në banesën e fundit. Lazër  Filipi u nda dje nga jeta dje në moshën 95 vjeçare. Gjatë karrierës së ti

Percillet Besa  Imami aktorja e 90 karaktereve
  • 2014-09-24

Percillet Besa Imami aktorja e 90 karaktereve

e Marte 23 Shtator 20140735 am p classwp-caption-text Besa Imami ne nje nga rolet e interpretuara ne teaterbrbrMiq kolege e politikane homazhe per nder te artistesbrbrRoza Anagnosti Brezi i ri nuk ia njeh rolet shume nuk i jane dokumentuarbrbrNje nga meraket e saj deri sa iku is

No Pic available
  • 2014-02-14

Historia e dashurisë 63-vjeçare e Lazër dhe Valentina Filipit

Historia e Shën Valentinit është një histori e dashurisë dhe sakrificës së madhe. Prifti i sakrifikuar për hirë të dashurisë nëse do të dëgjonte këtë histori që do ju tregojmë në këtë kronikë sigurisht që do ta shihte të realizuar misionin e tij. Ky është aktori i madh Laz