Rezultate te kerkimit per termin: +Lazer +Filipi

Meta: total 32 / total_found 32 / time 0.000 / keyword[0] lazer / docs[0] 703 / hits[0] 983 / keyword[1] filipi / docs[1] 1062 / hits[1] 1955 /
No Pic available
  • 2016-12-18

Përcillet për në banesën e fundit aktori Lazer Filipi

Është përcjellë për në banesën e fundit, aktori i njohur Lazer Filipi. Homazhet u bënë në hollin e Teatrit Kombëtar. Kolegë, miq, familjarë dhe dashamirës të aktorit u përshëndetën me të për herë të fundit.  Sot ora 10:00 ne ambjentet e Teatrit Kombetar u mbajtën homazhet e f

No Pic available
  • 2016-12-17

Ndahet nga jeta aktori dhe skenaristi shkodran, Lazër Filipi

Aktori dhe skenaristi i madh Lazër Filipi është ndarë sot nga jeta në moshën 95 vjeçare. Gjatë karrierës së tij, artisti shkodran interpretoi rreth 80 role në teatër e kinematografi si: Vasili, Truviçi, Dobçinski, xha Shazua, Gjica, Ksanti, Klarku etj. Kryeroli i tij mbetet roli i Leni

No Pic available
  • 2016-12-17

Nesër homazhet në Teatrin Kombëtar për aktorin Lazer Filipi

Do të mbahen nesër nga ora 10:00 në orën 12:00 në Teatrin Kombëtar homazhet në nder të aktorit dhe skenaristit të njohur Lazër Filipi dhe më pas do të bëhet përcjellja për në banesën e fundit. Lazër  Filipi u nda dje nga jeta dje në moshën 95 vjeçare. Gjatë karrierës së ti

Percillet Besa  Imami aktorja e 90 karaktereve
  • 2014-09-24

Percillet Besa Imami aktorja e 90 karaktereve

e Marte 23 Shtator 20140735 am p classwp-caption-text Besa Imami ne nje nga rolet e interpretuara ne teaterbrbrMiq kolege e politikane homazhe per nder te artistesbrbrRoza Anagnosti Brezi i ri nuk ia njeh rolet shume nuk i jane dokumentuarbrbrNje nga meraket e saj deri sa iku is

No Pic available
  • 2014-02-14

Historia e dashurisë 63-vjeçare e Lazër dhe Valentina Filipit

Historia e Shën Valentinit është një histori e dashurisë dhe sakrificës së madhe. Prifti i sakrifikuar për hirë të dashurisë nëse do të dëgjonte këtë histori që do ju tregojmë në këtë kronikë sigurisht që do ta shihte të realizuar misionin e tij. Ky është aktori i madh Laz

No Pic available
  • 2013-07-13

Klodi Kadillari, aktorja që i dhajetë në skenë Nënë Terezës

TIRANE- Atë natë që pashë në Teatrin e Metropolit shfaqjen “Shtëpi Kukulle” të Ibsenit, të sjellë ndryshe nga Klodi, nuk mund ta besoja kurrsesi, se ajo ishte vajza që kishte interpretuar Nënë Terezën në filmin dokumen

No Pic available
  • 2011-12-10

Drita Pelingu: Cfare rrefej ne ditarin qe mbaje prej 66 vjetesh Izaura Ndoj

Betimit per t'iu rikthyer serish skenes, ajo vazhdon ta mbaje me fanatizem, pavaresisht se ajo nuk i thote dot jo shume ofertave qe regjisoret i bejne. Ditari eshte pjesa e pandashme e saj per 66 vite me radhe; qe nga fillimet si aktore, tek njohja me bashkeshortin Hysen Pelingu, e deri ne keto mome