Rezultate te kerkimit per termin: +Lazio

Meta: total 1000 / total_found 1870 / time 0.001 / keyword[0] lazio / docs[0] 1870 / hits[0] 2883 /
Nga Baggio te Maradona, 10 vëllezërit  e futbollit: Kur mbiemri kthehet në peshë
  • 2016-10-13

Nga Baggio te Maradona, 10 vëllezërit e futbollit: Kur mbiemri kthehet në peshë

Peshë, gur… dhe një barrë në kurriz! Dhe nganjëherë është shumë e rëndë. Sidomos në futboll. Imagjino të kesh një mbiemër të tillë në futboll si: Maradona, Inzaghi apo Baggio. Më poshtë historitë e 10 vëllezërve të futbollistëve të njohur që ishin dhe vetë futbollis

No Pic available
  • 2016-10-13

VIDEO/ Maradona dhe Veron, çfarë sherri të shëmtuar!

Ishte Ndeshja e Paqes, por jo pwr Maradonwn. Ajo duhej të ishte vetëm një mbrëmje feste, por Diego Armando Maradona dhe Juan Sebastian Veron e kanë marrë atë tmerrësisht seriozisht. Të ndarë në dy ekipe (Diego me ngjyrë blu, Veron me të bardhë), ata janë injoruar gjatë gjithë lojës

Mesoni sa kushton nje gol ne stadiumet europiane
  • 2016-09-30

Mesoni sa kushton nje gol ne stadiumet europiane

Ne nje reportazh per perspektivat ekonomike te futbollit portali Ticketbis qe eshte nje platforme per shitblerjen e biletave ka perllogaritur cmimin e nje goli per secilin stadium te 4 kampionateve me te rendesishem te Europes Premier League Bundesliga La Liga dhe Seria A ne sezonin 201516 nepermjet

Futbollisti i kombëtares shqiptare bëhet kamarier
  • 2016-09-30

Futbollisti i kombëtares shqiptare bëhet kamarier

Cilësohet si një talent dhe mund të jetë e ardhmja e portës së kombëatares kuqezi. Bëhet fjalë për portierin shqiptar të Lazios, Thomas Strakosha, i cili për një ditë ka ndërruar profesion duke u kthyer në kamarier. Lazio ka lënë mënjanë për një ditë futbollin dhe futbollistë

INVESTIGIMI i shtypit italian/ Mbeturinat toksike zhduken në Shqipëri
  • 2016-09-27

INVESTIGIMI i shtypit italian/ Mbeturinat toksike zhduken në Shqipëri

Mbeturinat toksike zhduken në Shqipëri, është titulli i artikullit të gjatë investigues publikuar nga IRPI (Projekti Investigativ i Raportimit në Itali) në vitin 2012.  Në artikull thuhet se qindra tonë lëndësh miks të rrezikshme nafte dhe uji që mblidhen nga anijet, janë eksport

No Pic available
  • 2016-09-26

Manaj dhe Strakosha, shqiptarët që po shkëlqejnë

Rei Manaj dhe Thoma Strakosha janë dy të rinjtë shqiptarë që po befasojnë në Serie A. Të dy treguan se e meritojnë vendin e titullarit. Manaj hyri në fushë si zëvendësues dhe me golin e tij shmangu humbjen e Pescara në fushën e Genoa. Rei Manaj, futbollist i Pescara: Mund të kishim

Frederik Veseli kalon zyrtarisht tek Empoli
  • 2016-09-24

Frederik Veseli kalon zyrtarisht tek Empoli

Merr fund pritja për Frederik Veselin. Mbrojtësi shqiptar është teseruar me skuadrën e Empolit në Serie A, duke zgjidhur problemet burokratike që e mbanin të lidhur me Luganon edhe pse kishte gjetur gjuhën e përbashkët me klubin toskan. Lajmin e bën të ditur Empoli në faqen zyrtare në