Rezultate te kerkimit per termin: +Lazios

Meta: total 1000 / total_found 1235 / time 0.000 / keyword[0] lazios / docs[0] 1235 / hits[0] 1697 /
Reja zbulon negociatat me Shqipërinë: Prisni edhe pak!
  • 2019-03-25

Reja zbulon negociatat me Shqipërinë: Prisni edhe pak!

Ishte në shkallët e stadiumit Loro Boriçi mbrëmjen e të premtes dhe Edi Reja u përfol si njeriu më i mundshëm për të marrë vendin e Christian Panuccit, i cili u shkarkuar menjëherë pas takimit me Turqinë, ku kuqezinjtë u mposhtën me rezultatin 0-2. Tekniku italian 73-vjeçar ka dhën

Goditja e radhës e Igli Tares, spanjolli i Liverpoolit
  • 2019-03-21

Goditja e radhës e Igli Tares, spanjolli i Liverpoolit

Liverpooli duket se është kthyer në tregun e preferuar të Lazios dhe drejtorit të saj sportiv, Igli Tare. Pasi më herët ka transferuar lojtarë si Luis Alberto apo Lucas Leiva, të cilët tashmë janë kthyer në liderë të bardhkaltërve, italianët janë gati të afrojnë një tjetër futb

No Pic available
  • 2019-03-20

Mbyllet telenovela Icardi, argjentinasi rikthehet në fushë të

Telenovela Mauro Icardi është në seritë e saj finale dhe drejt një fundi nuk mund të thuhet plotësisht të lumtur por pozitiv si për Interin ashtu edhe për lojtarin. Sulmuesi argjentinas ka përfunduar seancat e terapive në gjurin që kishte me probleme dhe tashmë është gati për të zb

Euro 2020/ Sia dalin Lila dhe Binaku, Panucci arnon kombëtaren
  • 2019-03-18

Euro 2020/ Sia dalin Lila dhe Binaku, Panucci arnon kombëtaren

Kombëtarja shqiptare e futbollit zhvilloi sot pasdite seancën e parë stërvitore në kuadër të përgatitjeve për dy takimet e muajit mars ndaj Turqisë dhe Andorrës, të vlefshme për eliminatoret e kampionatit europian të vitit 2020. Grupi në dispozicion të trajnerit Christian Panucci nuk

Shkëlqen në portë, gjigandët nga Londra i qepen pas Thomas Strakoshës
  • 2019-03-07

Shkëlqen në portë, gjigandët nga Londra i qepen pas Thomas Strakoshës

Kombëtarja kuqezi nuk ka vuajtur asnjëherë për portier, por me Thomas Strakoshën që mbron katërkëndëshin duket se Shqipëria ka një engjëll mbrojtës që është luks për një ekip të rangut tonë. Portieri i Lazios prej tre sezonesh tashmë është duke shkëlqyer me fanellën bardheka

Igli Tare bën avokatin e Ramës, në Tiranë i shkarkojnë vëllain drejtor
  • 2019-03-06

Igli Tare bën avokatin e Ramës, në Tiranë i shkarkojnë vëllain drejtor

Kryeministri Edi Rama ishte mbrëmjen e djeshme i ftuar në emisionin Porta a Porta të Bruno Vespës në Rai1, ku mbrojti qeverinë e tij dhe kritikoi opozitën se po i nxin imazhin vendit me protesta. Ndërkohë në panelin përballë Ramës ishte edhe drejtori sportiv i skuadrës së Lazios, Igli

No Pic available
  • 2019-03-04

Strakosha një yll në rritje, Gazzetta dello Sport: Lojtari më i mirë në

Është Thomas Strakosha fitues i anketës së futbollistit të javës U-23 të Gazzetta dello Sport. Portieri shqiptar i Lazios ishte protagonist me pritjet e tij në fitoren 3-0 në derbin me Romën. Gardiani kuqezi fitoi konkurrencën e Jeremie Bogas të Sassuolos (bëri paraqitje shumë të mir