Rezultate te kerkimit per termin: +Le +Bourget

Meta: total 20 / total_found 20 / time 0.000 / keyword[0] bourget / docs[0] 20 / hits[0] 20 /
Nga Burani te Përbindëshi i detit Kaspik, 5 projektet epike sovjetike (Foto)
  • 2018-12-27

Nga Burani te Përbindëshi i detit Kaspik, 5 projektet epike sovjetike (Foto)

Mediat kanë përpiluar një listë të mrekullive të teknologjisë në Bashkimin Sovjetik që edhe sot mund të cilësohen si projekte epike. Disa prej tyre u ruajtën si trashëgimi, të tjerë u harruan dhe disa ende veprojnë sot. Tu-144, ‘Concord-i Sovjetik’ Një nga dy avionë kom

Letrat e dashurisë së François Mitterand
  • 2018-07-08

Letrat e dashurisë së François Mitterand

Zëri i Anne Pingeot, në regjistrimet e një gazetari dhe historiani J. N. Jeanney dhe transmetuar nga Radio-France ishte i shtruar, ashtu siç tregohen gjithë historitë e dashurisë, të një dashurie që djeg ende. 73 vjeçare, ajo donte ti bënte të njohura letrat e dashurisë të të dashuri

Samiti per ndryshimet klimatike ne France
  • 2015-11-30

Samiti per ndryshimet klimatike ne France

brbrMasa te rrepta sigurie ne France ndersa ne kryeqytetin e vendit Paris mbahet samiti global per ndryshimet klimatike Policia ka rrethuar dhe po mban te mbyllur qendren Le bourget deri ne 11 dhjetor sa zgjat konferenca ku marrin pjese kreret e 147 vendeve te botes Nderkohe ne kete samit jane te p

Samiti i Klimës, takim me dyer të mbyllura Obama-Putin
  • 2015-11-30

Samiti i Klimës, takim me dyer të mbyllura Obama-Putin

Samiti për Klimën që po mbahet në Le Bourget të Francës është shfrytëzuar nga dy presidentët Barack Obama dhe Vladimir Putin për të zhvilluar një takim midis tyre. Presidentët e SHBA-së dhe Rusisë u takuan për rreth gjysëm ore, dhe takimi midis tyre u zhvillua me dyer të mbyllura

Sulm ne Paris ne autokolonen e princit saudit
  • 2014-08-20

Sulm ne Paris ne autokolonen e princit saudit

e Marte 19 Gusht 20141204 pm p classwp-caption-text Nje nga maiknat e hajduteve e djegur ne rrethinat e ParisitbrbrDokumente te rendesishme diplomatike dhe nje shume prej 250 mije eurosh jane vjedhur te dielen ne mbremje ne Paris nga autokolona e nje princi saudit nga meshkuj t

Sulm autokolones saudite ne Paris grabiten 250 mije Euro
  • 2014-08-18

Sulm autokolones saudite ne Paris grabiten 250 mije Euro

0 brbr brbrPersona te armatosur ne Paris grabiten ne oret e vona te se djeles nje autokolone e Ambasades

No Pic available
  • 2014-08-18

Vjedhje spektakolare e një princi saudit në Paris

PARIS- Një princ saudit u sulmua dje në mbrëmje në Paris nga një komando me persona të armatosur me armë të rënda, kryesisht me kalashnikovë, të cilët morrën 250 mijë euro dhe dokumente diplomatike. Princi që shoqërohej