Rezultate te kerkimit per termin: +Le +Drian

Total: 82
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.494Z

Franca kërkon që ISIS të shkatërrohet në gjithë botën

Ministri i mbrojtjes i Francës, Jean-Yves Le Drian, thotë se aeroplanbartësi, Charles de Gaulle, që është dërguar për t'i mbështetur operacionet kundër militantëve të Shtetit Islamik në Siri, do të jetë operacional nga e hëna dhe i gatshëm të veproj. Franca i ka intensifikuar sulm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.931Z

Ministri francez: Evropa do të ngrihet kundër Trumpit

Ministri i Jashtëm i Francës, Jean-Yves Le Drian, tha se Evropa do të ngrihet kundër përpjekjeve të presidentit amerikan, Donald Trump, për të “destabilizuar” Bashkimin Evropian dhe për të penguar bashkëpunimin ndërkombëtar. Le Drian tha se Trump “nuk mund ta pranojë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.120Z

Franca dhe Rusia premtojnë luftimin e ekstremizmit

Ministrat e Jashtëm të Francës dhe Rusisë kanë premtuar se do të lënë anash dallimet për të luftuar së bashku ekstremizmin. Terrorizmi ndërkombtar është armiku ynë kryesor, andaj luftimi i tij nënkupton lënien anash të çështjeve të tjera, ka thënë ministri i Jashtëm i Rusisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:22.490Z

Franca realizon sulme ajrore kundër militantëve në Siri

Franca i ka goditur disa zona prodhuese të naftës në Siri në afërsi të fortesës Raqqa që mbahet nga militantët e Shtetit Islamik. Sulmet e sotme ajrore i ka konfirmuar Ministri francez i Mbrojtjes, Jean-Yves Le Drian, gjatë një vizite të realizuar të premten në një bazë ushtarake n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.351Z

Kodheli në Francë: Të angazhuar për të luftuar korrupsionin

Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli i ka deklaruar homologut francez Jean-Yves Le Drian se qeveria shqiptare mbetet e angazhuar në reformat e mëtejshme në luftën kundër korrupsionit. Ministrja Kodheli është pritur nga ministri i Mbrojtjes franceze Le Drian gjatë një vizite zyrtarë në Franc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.761Z

Turqia dhe Franca përplasen rreth çështjes Khashoggi

Turqia i cilësoi si “të papranueshme” komentet e ministrit të Jashtëm të Francës, Jean-Yves Le Drian, i cili tha se presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, po bën “lojë politike” mbi vrasjen e gazetarit saudit, Jamal Khashoggi. Erdogan tha të shtunën se Turqia i ka n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.481Z

Franca kërkesë zyrtare për ndihmë nga partnerët e Bashkimit Europian

Ministri francez i Mbrojtjes Jean-Yves Le Drian ka bërë një kërkesë zyrtare për ndihmë nga partnerët e Bashkimit Europian. Kjo është hera parë që kërkohet ndihma reciproke në traktatin e Bashkimit Europian. Në Bruksel, unë kërkova nenin 42.7 tha ai në takimin e ministrave të Mbroj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama