Rezultate te kerkimit per termin: +Leban

Meta: total 34 / total_found 34 / time 0.000 / keyword[0] leban / docs[0] 34 / hits[0] 43 /
No Pic available
  • 2016-12-31

Ministri i Zhvillimit punon në fermë, edhe për format trupore

Gani Dobratiqi ka marr argat për punë një ditore në fermën e tij një punëtor që nuk ka punuar ndonjëherë punët e fushës. Por, nuk është se nuk ka njohuri për to, sepse i kishte dëgjuar sa ishte ministër i Bujqësisë. Blerand Stavileci la zyrën e tij të ministrit për Zhvillim Eko

Këto vende nesër mbesin pa rrymë
  • 2016-08-10

Këto vende nesër mbesin pa rrymë

KEDS-i ka njoftuar për ndërprerjet e planifikuara të furnizimit me energji elektrike në disa zona, për shkak të mirëmbajtjes së rrjetit nëpër distrikte. Prishtinë Më 11.08.2016 ne NS 110/35/10 kV Prishtina 1 do të shkyçen: Dalja 10 kV J15 Kampi Jordanez (10000010) prej orës 16:00 - 20

No Pic available
  • 2015-11-29

Ekskluzive: Lista e të vrarëve pranë Tauk Bahqes në Prishtinë

Pikërisht, në muajin nëntor, mbushen 71 vite nga, siç e quajnë historianët, Nëntori i Përgjakur në Prishtinë. Në vazhdim lista e të vrarëve që me dekada ishte top-sekret. Mijëra qytetarë kanë frekuentuar dhe kanë kaluar afër ndërtesës së ish-Gjykatës Komunale në Prishtinë dh

Ekskluzive: Lista e të vrarëve pranë Tauk Bahqes në Prishtinë
  • 2015-11-29

Ekskluzive: Lista e të vrarëve pranë Tauk Bahqes në Prishtinë

Pikërisht, në muajin nëntor, mbushen 71 vite nga, siç e quajnë historianët, “Nëntori i Përgjakur në Prishtinë”. Në vazhdim lista e të vrarëve që me dekada ishte top-sekret. Mijëra qytetarë kanë frekuen

Shumë dëme nga erërat e forta në disa vendbanime në Kosovë (VIDEO)
  • 2015-11-22

Shumë dëme nga erërat e forta në disa vendbanime në Kosovë (VIDEO)

Përkeqësimi i motit në 24 orët e fundit ka shkaktuar dëme të shumta materiale në pothuaj gjithë vendin, duke prekur sidomos rrjetin e energjisë elektrike. Kështu, si pasojë e erës së fortë, godina ndihmëse e një servisi të makinave në fshatin Lebanë, 6 kilometra në veri të kryeq

Markusz: Për dy muaj, mbi 24 mijë kosovarë kërkuan të hyjnë ilegalisht në Hungari
  • 2015-09-27

Markusz: Për dy muaj, mbi 24 mijë kosovarë kërkuan të hyjnë ilegalisht në Hungari

Ambasadori i Hungarisë në Kosovë, Laszlo Markusz, në një intervistë të gjatë për KosovaPress, flet për çështje mjaftë me rëndësi për të ardhmen e Kosovës. Numri i kosovarëve të cilët kanë provuar të hyjnë ilegalisht në Hungari për këtë vit është 24,631. Për ta dhe shum

Markusz: Për dy muaj, 24.631 kosovarë kërkuan të hyjnë ilegalisht në Hungari
  • 2015-09-27

Markusz: Për dy muaj, 24.631 kosovarë kërkuan të hyjnë ilegalisht në Hungari

Ambasadori i Hungarisë në Kosovë, Laszlo Markusz flet për çështje mjaftë me rëndësi për të ardhmen e Kosovës. Numri i kosovarëve të cilët kanë provuar të hyjnë ilegalisht në Hungari për kët&eum