Rezultate te kerkimit per termin: +Lecce

Meta: total 253 / total_found 253 / time 0.000 / keyword[0] lecce / docs[0] 253 / hits[0] 317 /
Piatek, polaku që po sfidon Messin
  • 2019-02-23

Piatek, polaku që po sfidon Messin

Krzysztof Piatek është njeriu i momentit në Itali dhe jo vetëm. Statistikat e bomberit polak në këtë sezon janë aq të frikshme saqë vetëm Lionel Messi ka bërë më mirë se ai. Në korrik 2018 Genoa bleu një djalosh të ri, Krzysztof Piatek, nga Cracovia polake, për 4 milionë euro. 23

No Pic available
  • 2019-01-31

Conte te Interi, italiani lë gjithçka të hapur!

Hija e Antonio Contes vazhdon të bjerë mbi Luciano Spallettin. Në media po përmendet shumë emri i ish trajnerit të Chelsea-it për të marrë drejtimin e zikaltërve në fund të këtij sezoni. Tifozët e Interit ëndërrojnë rikthimin e Jose Mourinhos por nga ana tjetër administratori i de

Shkatërrohet në Itali banda e trafikut të drogës, dalin emrat e 6 shqiptarëve
  • 2018-09-17

Shkatërrohet në Itali banda e trafikut të drogës, dalin emrat e 6 shqiptarëve

Policia italiane ka shkatërruar një bandë të trafikut të drogës. Mësohet se në pranga kanë rënë 11 persona, mes të cilëve 6 janë shqiptarë. Sipas mediave italiane, i arrestuar është dhe një anëtar i mafies siciliane Sacra Corona Unita Banda vepronte kryesisht në Gallipoli ku tra

ICC/ Interi mposht Lyonin, shkëlqen argjentinasi Lautaro Martinez
  • 2018-08-05

ICC/ Interi mposht Lyonin, shkëlqen argjentinasi Lautaro Martinez

Interi mposht Lyonin nën shenjën e Lautaro Martinez. Numri 10 i zikaltërve realizoi golin e vetëm në sfidën e vlefshme për International Champions Cup të zhilluar në Lecce, aty ku Interi kishte mbështetjen e rreth 20 mijë tifozëve. Në pjesën e parë francezët ishin më të freskët dh

Pas polemikave në distancë, Mourinho dhe Conte zbresin në fushë
  • 2018-02-25

Pas polemikave në distancë, Mourinho dhe Conte zbresin në fushë

Vetëm një ditë përpara duelit drithërues Manchester United Chelsea, Jose Mourinho premtoi një periudhë të mrekullueshme për djajtë e kuq, që do të kenë 4 nga 5 impenjimet e radhës në të gjithë kompeticionet, pikërisht në Old Trafford. Me kampionët në fuqi vetëm 3 pikë më pos

No Pic available
  • 2017-11-29

Milani i besohet Gattusos, por Ancelotti dhe Conte ëndërrohen në qershor

Lajmi për shkarkimin e Vincenzo Montella ka kaluar tashmë nëpër shtëpinë e Milanit. Pasuesi i tij është Gennaro Gattuso, edhe pse ish-mesfushori energjik nuk shihet si e ardhmja e stolit të kuqezinjve. Drejtori Marco Fassone ka konfirmuar bastin e tij për ish-teknikun e Pizës për një ko

Droga e kapur në det me vlerë 6 mln euro. Skafistët e arrestuar janë vlonjatë
  • 2017-08-21

Droga e kapur në det me vlerë 6 mln euro. Skafistët e arrestuar janë vlonjatë

Policia financiare italiane ka shpërndarë sot deklaratën e shtypit me detaje të hollësishme mbi gomonen me drogë e nisur nga Shqipëria dhe e kapur në afërsi të brigjeve të provincës së Leçes. Gomonia e drejtuar nga dy skafistët nga Vlora, , R.L. 30 vjeç e D.H. 23 vjeç,  është