Rezultate te kerkimit per termin: +Led +Zeppelin

Total: 70
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:51.803Z

Led Zeppelin bëhen bashkë?

Anëtarët e mbetur të grupit Led Zeppelin - Robert Plant, Jimmy Page dhe John Paul Jones - janë bërë bashkë për xhirimin e video-publikimit “Celebration”, pjesë e të cilit është edhe incizimi i interpretimit të grupit nga viti 2007. Gazetarët britanikë patën rastin që t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.875Z

Led Zeppelin do të publikojnë këngë të padëgjuara

SHBA-Grupi Led Zeppelin pritet të publikojnë disa nga këngët e incizuara shumë më herët, por të papublikuara deri më tani. Kështu grupi ka hapur arkivin e dhjetëra incizimeve të mëhershme të padëgjuara më parë, për të nxjerrë disa këngë të cilat u janë bashkuar si disqe të n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:55.502Z

Led Zeppelin nuk bashkohet

Bendi i mirënjohur, “Led Zeppelin”, nuk është duke planifikuar që të mblidhet sërish, thanë anëtarët e tij në një konferencë për shtyp në New York, me rastin e premierës së filmit të tyre koncertal "Celebration Day". Anëtarët e grupit nuk u ndien mirë kur u pyetën në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:12.476Z

Led Zeppelin, disk e turne pa Robert Plant

Led Zeppelin kane vendosur te realizojne nje cd te ri pa kengetarin e tyre historik, Robert Plant. Lajmin e ka konfirmuar manaxheri i Jimmy Page, Peter Mensch. Grupi do te bashkohet, do te zhvilloje nje turne dhe eshte ne kerkim te kengetarit te duhur. Ne muajin dhjetor u mesua se Plan nu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.501Z

Plant: Asnjë turne për Led Zeppelin

"Thashetheme qesharake”, kështu i ka quajtur Robert Plant zërat që flisini për një tur të mundshëm të grupit “Led Zeppelin”. Lajmi që konfirmonte një tur rreth botës dhe që do të shihte të bashkuar të gjithë grupin, qarkulluan javën e kaluar, të publikuara n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:54.319Z

Led Zeppelin vazhdon të përballet në seanca gjyqësore për Straitway to Heaven

Grupi që ka kënduar një nga këngët më të famshme në botë, "Straitway to Heaven", po akuzohet se ka vjedhur vijën melodike të saj. Në seancën e radhës anëtari i grupit Led Zeppelin, Robert Plant, ka thënë lidhur me mosmarrëveshjen për të drejtën e autorit në këngën "Stairway

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.707Z

Led Zeppelin, Robert Plant behet Sir

Ish-kengetari i grupit legjendar te rrokut Led Zeppelin, Robert Plant eshte nderuar me titullin e Komandantit te Rendit te perandorise britanike. Nderimi iu dha nga mbreteresha Elizbet dhe tani Plant do te mund te gezoje titullin “Sir”. Emri i muzikantit do te shfaqet keshtu p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama