Rezultate te kerkimit per termin: +Ledia +Sulaj

Total: 59
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.595Z

Ledia Sulaj zgjohet nga ëndrra

Teknika, plastika dhe aftësia në interpretim, e shtynë koreografin Ilir Kerni t'i besonte rolin kryesor tek "Arrëthyesi". Në këtë bisedë, balerina 20-vjeçare tregon si e realizoi rolin në një muaj, përvojën me Kernin, sakrificat që ka bërë për baletin, dëshirat që shtohen dhe s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.129Z

Media italiane vlerëson baletin shqiptar: Shkollë superiore

Trupa e Baletit të Teatrit Kombëtar të Operës, Baletit dhe Ansamblit ka provuar veten në skenat e Italisë. Artistët shqiptarë kanë mbyllur mbrëmë në teatrin "Fraschini" në Pavia, një turne 2- javor në disa nga qytetet e Italisë, nisur prej datës 2 dhjetor. Posteri i turneut të tru

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.142Z

Trupa e Baletit shkelqen ne Rome

brbrLedian e gjeni cdo mengjes ne sallen e provave ne Teatrin e Operas dhe Baletit edhe atehere kur nuk ka prova per ndonje shfaqje Kete sezon ka shkelqyer si primabalerina jo vetem ne skenen e kryeqytetit por edhe ne teatrot italiane ne skenen e Beogradit dhe ate te Malit te Zi Te gjithe e kane dua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.413Z

Carmina Burana, balerinët kanë filluar të djersijnë në skenë

O fat!/ Ti ndryshon si hëna/ Herë zmadhohesh e herë mpakesh... "O fortuna!". Me këtë thirrje për dashuri e fat nis "Carmina Burana", në Teatrin Kombëtar të Operës dhe Baletit. Dhe dashuri e fat kjo shfaqje pati me shumicë. Gjatë katër netëve (me shpresën që të jetë pjesë e përhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.631Z

Arrëthyesi, përralla e Krishtlindjeve premierë në TOB

Nën tisin brilant të perrallës dhe valseve të mrekullueshme ruse, ëndrra e Klarës së vogël, e rritur tashmë dhe e dashuruar me princin, krijoi një atmosferë festive në skenën e Teatrit të Operas me premierën e baletit Arrëthyesi. Ka mjaftuar thyerja e Arrëthyesit, dhuratës së Viti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:49.341Z

Prekin skenën e TKOB-itgjashtë koreografë të rinj

Koreografët e rinj që kanë marrë pjesë në projektin Koreolabos, më 4 Korrik 2014, në orën 20.00, në skenën e Teatrit Kombëtar të Operës dhe Baletit do të paraqesin krijimtarinë e tyre. Ky është një projekt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.971Z

Lista e kandidatëve për deputetë të Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar

Nga TemaTiranë Aleksandër Meksi Dashamir Shehi Afërdita Numani Ardian Maçi Edlira Bitincka Fatos Fortuzi Petrit Murra Gerta Gixhari Seit Hoxha Shkëlqim Bode Mimoza Gjonboçari Luan Hoxha Mario Veizaj Fatmira Kosta Enrik Villa Ledia Kashahu Gazmend Muka Zaçe Islami Lulj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama