Rezultate te kerkimit per termin: +Lefter +Maliqi

Meta: total 427 / total_found 427 / time 0.018 / keyword[0] lefter / docs[0] 3043 / hits[0] 4481 / keyword[1] maliqi / docs[1] 2137 / hits[1] 3839 /
Betohen dy deputetët e rinj të opozitës, e treta mungonte!
  • 2019-03-28

Betohen dy deputetët e rinj të opozitës, e treta mungonte!

Në nisje të seancës së sotme parlamentare, janë betuar dy deputetët e rinj të opozitës. Kështu kreu i Ballit Kombëtar, Adriatik Alimadhi, u betua duke zënë vendin e Agron Shehajt, ish-deputet i Vlorës. Ndërkohë Arben Elezi, zuri vendin e Edmond Spahos, si deputet për Elbasanin. Krye

Parlamenti bëhet me 99 deputetë, KQZ ndan 3 mandate të reja (EMRAT)
  • 2019-03-27

Parlamenti bëhet me 99 deputetë, KQZ ndan 3 mandate të reja (EMRAT)

Parlamenti i Shqipërisë është shtuar sot me tre deputetë të rinj, pasi Komisioni Qendror i Zgjedhjeve u mblodh për tu dhënë mandatin këtyre kandidatëve, që vinë nga radhët e PD dhe LSI, duke mos pranuar të digjen siç bëri opozita e bashkuar. Një nga kandidatët që tashmë e ka plo

No Pic available
  • 2019-03-23

Deputet i Partisë Socialiste në 2021? Lefter Maliqi nuk e mohon

Po, besoj se do jem deputet! Kështu iu përgjigj Lefter Maliqi pyetjes nëse në zgjedhjet e 2021 do jetë deputet i Partisë Socialiste. Ishte gazetari Mustafa Nano në emisionin Provokacija që e pyeti Maliqin, i cili aktualisht ka hyrë në Kuvend si deputet nga lista e PD-së, për qarkun e Ber

Deputeti i ri i PD: Në protestë nuk është Tirana, por bashkitë për rreth
  • 2019-03-13

Deputeti i ri i PD: Në protestë nuk është Tirana, por bashkitë për rreth

Deputet i Qarkut të Beratit, Lefter Maliqi pasi mori mandatin në Parlament ka mbajtur fjalimin e parë para kolegëvë të rinj. Ai ka kërkuar nga socialistëve që të mos i duartrokisnin, pasi edhe në seancën e kaluar qëndrimi i tyre në mbështetje të deputetëve të rinj është keqinte

Basha në Peshkopi, Lefter Maliqi i zë karrigen në Kuvend
  • 2019-03-13

Basha në Peshkopi, Lefter Maliqi i zë karrigen në Kuvend

Në një kohë që kreu i PD, Lulzim Basha ndodhet në turin e takimeve në Peshkopi, në karrigen e tij në Parlament është ulur deputeti i ri i opozitës nga lista e PD, Lefter Maliqi. Lefter Maliqi tha nga foltorja e Kuvendit se mandatin e deputetit e ka pranuar pasi PD i ka disa borxhe atij. N

Ftesë për synetllëk, demokratët tallin opozitën e re!
  • 2019-03-13

Ftesë për synetllëk, demokratët tallin opozitën e re!

Të rinjtë e Partisë Demokratike tallin kandidatët që pranuan mandatin e deputetit. Ata kanë mbushur me fletushka hyrjen e Parlamentit, në nisje të seancës së sotme. Emrat e burrave i kanë deformuar si shenjë zhburrërimi, ndërsa emrat e grave i kanë ironizuar. Ligoraq Karamelo është

Lefter Maliqi ironizon PD, ngre dy gishtat pas betimit
  • 2019-03-13

Lefter Maliqi ironizon PD, ngre dy gishtat pas betimit

Me nisjen e seancës plenare kreu i Parlamentit ka lexuar tekstin e betimit si kusht për marrjen e mandatit. Ajo që ra në sy ka qenë betimi i deputetit të Beratit, Lefter Maliqi i cili pati tha: betohem dhe pas kwsaj ka ngritur dy gishtat lart. Ndërkohë që sot është betuar dhe deputeti dem