Rezultate te kerkimit per termin: +Lega +Nord

Meta: total 330 / total_found 330 / time 0.000 / keyword[0] lega / docs[0] 597 / hits[0] 875 / keyword[1] nord / docs[1] 545 / hits[1] 842 /
No Pic available
  • 2017-05-26

Presidentin amerikan e pret në Siçili një akullore Trump Cup!

Presidenti amerikan Donald Trump mund të provojë akullore me emrin e tij, të përgatitur nga një pastiçeri lokale, gjatë vizitës në qytetin italian të Taorminas, ku zhvillohet samiti i G7-ës. Përpunimi i kësaj ëmbëlsire në pamje të kujton flamurin amerikan, pasi ka luleshtrydhe (e ku

No Pic available
  • 2017-03-13

Protesta të dhunshme në Napoli

“Ajo që ndodhi në Napoli ishte një operacion i pandershëm, itelektualisht i dënueshëm, një sulm i padrejtë që të dhemb”.  Janë fjalët e kreut të bashkisë së Napolit Luigi de Magistris pas akuzave se nuk ka reaguar siç duhet për situatën dhe se ka mbështetur protes

No Pic available
  • 2017-02-21

Skandal në Itali/ Qeveria financon orgjitë Gay

Qeveria italiane është përfshirë në stuhinë e një skandali, pasi është zbuluar se ka financuar orgjitë midis homoseksualëve. UNAR, zyra e diskriminimit racial pranë Kryeministrit është vënë në shënjestër të akuzave pas transmetimit në emisionin Le lene të një dokumentari, ku s

No Pic available
  • 2017-01-23

Të djathtët e Evropës i bashkon urrejtja

Partitë populiste të djathta evropiane u mblodhën në Koblenc me synimin për të krijuar aleanca për vitin zgjedhor 2017. Armiku i armikut tim është miku im, kështu thotë një thënie e vjetër. Për pasojë konstelacione të tilla kanë çuar shpesh në aleanca mjaft të diskutueshme. Tani

No Pic available
  • 2017-01-10

Shqiptarja kërkon 200 mijë euro shpërblim për vëllain e vrarë duke grabitur në shtëpinë e politikanit

Një shqiptare në Itali kërkon dëmshpërblim 200 mijë euro për vrasjen e vëllait të saj, ngjarje e ndodhur në vitin 2006 në shtëpinë e politikanit Michelangelo Rizzi, ish-këshilltar i Lega Nord në Castelnuovo. Mediat italiane shkruajnë se Gentjana Kaja, është motra e Dritan Osmanit,

No Pic available
  • 2017-01-09

Shqiptarja kërkon 200 000 euro shpërblim për vëllain e vrarë

Një shqiptare në Itali kërkon dëmshpërblim 200 mijë euro për vrasjen e vëllait të saj, ngjarje e ndodhur në vitin 2006 në shtëpinë e politikanit Michelangelo Rizzi, ish-këshilltar i Lega Nord në Castelnuovo. Mediat italiane shkruajnë se Gentjana Kaja, është motra e Dritan Osmanit,

Kush e ndjen vërtet të vdesë për Estoninë? Nëse shekulli XXI, do ketë një Luftë të Ftohtë, Perdja e re e Hekurt do të bjerë këtu
  • 2016-12-20

Kush e ndjen vërtet të vdesë për Estoninë? Nëse shekulli XXI, do ketë një Luftë të Ftohtë, Perdja e re e Hekurt do të bjerë këtu

Në Narva, qyteti kufitar me Rusinë shumë banorë janë pro-Putinit. Ndodhemi në vendin e BE-së më të ekspozuar ndaj rrezikut të një lufte hibride, me të cilën Moska mund të provojë sërish operacionin Ukraina. Vetëm se këtu janë trupat e NATO-s. Dhe kjo përbën një dallim shum