Rezultate te kerkimit per termin: +Legalizimeve +Artan +Lame

Total: 270
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.488Z

Artan Lame ftese bashkise

Drejtori i Pergjithshem i Legalizimeve Artan Lame fton Bashkine e Tiranes qe te ulen se bashku per te permiresuar ligjin per legalizimin e ndertimeve informale Zoti i Lame i beri nje ftese publike bashkise me qellim qe te shmangin disa konflikte qe krijohen si pasoje e ligjit te miratuar qe ne 2006

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.638Z

Lame: 2015-ta maja e legalizimeve

Kreu i ALUIZNI-t, Artan Lame në një konferencë për shtyp e cilësoi vitin 2015 si majën e legalizimeve pasi sipas tij 40 mijë familje shqiptare zgjidhën problemin e legalizimit të pronës. Viti 2015 mund të konsiderohet maja e procesit të legalizimeve. 40 mijë familje shqiptare zgjidhën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.479Z

Lame: Zgjidhje ngërçit të legalizimeve. Bashkia: Vështirësi vetëm për pallatin tënd

TIRANE- Fill pas deklaratës së kreut të ALUIZNI-t, Artan Lame sa i takon ngërçit të procesit të legalizimeve dhe marrëdhënieve me Bashkinë e Tiranës, ka reaguar kjo e fundit. Ditën e sotme, të dy institucionet kanë pasur përplasje akuzash mes tyre. DEKLARATA E KREUT TË ALUIZNI-T, A

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.089Z

Artan Lame pesimist per legalizimet

brbrKreu i Agjencise se Legalizimit te zonave informale Artan Lame eshte shprehur pesimist nese do te perfundoje ndonjehere procesi i legalizimeve Lame ka thumbuar institucionet e tjera se po lejojne ndertimin pa leje ne shume zona madje edhe ne kryeqytet Megjithate ai tha se shume shpejt zona si B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.491Z

Lame: Në 4 vitet e ardhshme mbyllet historia e legalizimeve

Drejtori i Përgjithshëm i ALUIZNI-t Artan Lame tha në studion e lajmeve të Ora News se sfida e qeverisë dhe e institucionit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme është që ti jepet fund procesit të legalizimeve.  Lame: Sfida e këtij mandati për institucionin e ALUIZNI-t dhe për qever

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.476Z

Legalizimet, Artan Lame: Gjatë verës, prioritet emigrantët

Emigrantët janë përparësi e punës së ALUIZNI-t gjatë sezonit të verës. Artan Lame deklaroi në studion e lajmeve të Ora News se atyre u janë krijuar të gjitha lehtësirat e mundshme në proçesin e legalizimit. Kreu i ALUIZNI-t ka ndërhyrë edhe në përplasjen e Partisë Demokratike me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:11.494Z

Kreu i Aluiznit, Lame: Situata e legalizimeve në vendin tonë, kaotike

Situata e legalizimeve në Shqipëri është në një kaos total.Drejtori i Aluiznit, Artan Lame, në një pasqyrim të situatës aktuale ka deklaruar se nga 293 mijë vetdeklarime kanë marë çertifikatën e pronësisë vetëm 10 mijë qytetarë. Lame shpjegon se proçesi i legalizimeve është i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama